Sahte Fitbit'ler fena yakalandı!

Sahte ürünlerin geldiği nokta, ABD'de yakalanan son kargo ile iyice gözler önüne serildi!

Sahte Fitbit'ler fena yakalandı!

ABD Gümrük ve Sınır Güvenliği, bir süre önce Hong Kong'dan gelen sahte bir Fitbit kargosunu ele geçirdi. Toplamda 350 adet sahte giyilebilir yakalandı ancak tahmin edilen toplam değerleri yaklaşık olarak 35.000 dolara ulaşıyor.

Sahte Fitbit'ler sağlığa zararlı bulunmadılar ancak Fitbit'in haklarının çiğnenmesinden kaynaklı suçlanıyor. Sahte giyilebilirler, gerçek Fitbit paketlerine oldukça benzeyen paketler içerisinde yakalandı.

Philadelphia CBP'den Steve Sapp'in söylediğine göre, sahte tüketici ürünleri için sürekli olarak arama yapılıyor. Sapp, daha önce de Beats kulaklıklar, hoverboard'lar ve benzeri pek çok ürünün yakalandığını ancak bu Fitbit olayının, gördüğü en büyük olay olduğunu söyledi.

Daha önce yakalanan "patlayan hoverboard'lar" bugünlerde haber başlıklarına konu olmaya başladı bile. Ne zaman bir ürün popülerlik kazansa, o ürünün sahteleri üretiliyor ve haberler de ardı ardına gelmeye başlıyor. Tabii ki Fitbit'lerin durumu da pek farklı değil.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tıpkı uyuşturucu şebekelerinin taktiği gibi belki bu yem olsun diye yakalıtılandır diğer daha büyük yüklü Kargo başka bir limanda çoktan malını indirmiştir. Çin'li uyanıklar bu işin ustasıdır. Amerika yıllardır kendi iç pazarında keskin siyasi ve ekonomik karar olan proteksiyonizmi uygulayarak dış ürünleri yasaklamak istiyor (Proteksiyonizm=iç pazarı himaye etmek) fakat AB'li müttefikleri engel oluyor. Çin sonunda tüm Dünyayı batıracak kendide beraber batacak bunun ilk sinyalleri gelmeye başladı

fiyatları hiç inmiyor ve çok iyiler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir