Samsung 850 EVO ile yeni SSD çağı başladı

Samsung, SSD serisinin en yeni üyesi, 850 EVO'yu tanıttı.

Samsung 850 EVO ile yeni SSD çağı başladı

Samsung Electronics'in yaptığı açıklamada, 3 bit 3D Dikey NAND (V-NAND) teknolojisine sahip 850 EVO sürücüsünün, bir önceki modele göre performans ve dayanıklılıkta önemli oranda gelişme sağladığı kaydedildi. Disk sürücü, 2015 yılının ilk ayında, "Performans ve dayanıklılıkta yeni bir standart" sloganıyla; ABD, Avrupa ve Asya pazarıyla birlikte, Türkiye'de de kullanıcıların beğenisine sunulacak.  

Samsung Electronics Pazarlama Ekibi Kıdemli Başkan Yardımcısı Unsoo Kim ürünle ilgili olarak; "Yeni 850 EVO SSD'lerle kullanıcılara iyileştirilmiş bir bilgi işlem deneyimi sağlayacağımız için çok heyecanlıyız. Samsung, farklı form faktörlerine sahip V-NAND tabanlı SSD'leri piyasaya sürmeye ve küresel SSD pazarındaki büyüme hızını artırmaya devam edecek" dedi.

Temmuz ayında lanse edilen Samsung 850 PRO SSD, üst düzey PC'ler ile küçük ve orta ölçekli kurumsal sunucularda profesyonel kullanıma yönelik olarak, 2 bit 3D V-NAND teknolojisiyle üretilmişti. 850 EVO ise bu üründen farklı olarak, 3 bit 3D V-NAND teknolojisiyle üretildi. Bu özellik, ürünü dizüstü bilgisayar ve oyun amaçlı kullanılan PC'ler gibi cihazlarda, genel tüketici kullanımı için daha uygun hale getiriyor. Samsung 850 EVO, yeni V-NAND tabanlı SSD'lerin en yeni üyesi olarak pazara sunuluyor.

1TB, 500GB, 250GB ve 120GB kapasite seçenekleriyle sunulan Samsung 850 EVO serisi, saniyede 540 megabayta (MB/s) varan ardışık okuma hızı ve 520 MB/s'ye varan yazma hızı sunuyor. 850 EVO'nun Samsung TurboWrite teknolojisine sahip olan 1TB'lık versiyonu, 90K IOPS'e (saniye başına giriş/çıkış işlemi) varan rastgele yazma hızıyla, yüksek hacimli verilerin hızlı depolanmasını ve çoklu işlemlerin hızlı yürütülmesini sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Samsung depolama da çok iyi işler çıkarıyor. Param olsa da bi laptop alıp elimde bulunan samsung evo 840 ssd yi taksam inşallah

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir