Samsung da akıllı yüzük peşinde!

Ortaya çıkan yeni patent, Samsung'un da Apple'la aynı cihazın peşinde olduğunu gösteriyor!

  • Ercan Uğurlu
Samsung da akıllı yüzük peşinde!

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı gözlük derken şimdi de teknoloji devleri akıllı yüzük işine girmeye başlıyor. Daha önce Apple'ın yüzük geliştireceğine yönelik haberler ortaya çıkmıştı. Bu defaki isim ise Samsung.

Gerçeğe dönüşür mü bilinmez ama Samsung, akıllı yüzük için şimdiden bir patent almış durumda. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi'nde yayınlanan patente göre, Samsung'un aldığı akıllı yüzük patenti nesnelerin interneti için bir kontrol merkezi görevi görecek. Özellikle ev otomasyon sistemlerini kontrol etmek için kullanılabilecek olan bu yüzük, akıllı televizyonu, ses sistemlerini, ışıklandırmaları, radyoyu ve diğer birbiriyle "konuşabilen" cihazları kontrol edebilecek.

Akıllı yüzüğün ne zaman geliştirileceği ve ne zaman hayatımıza gireceği hakkında bir ipucu ise şimdilik yok. Ancak zaten halihazırda olsa da, "akıllı ev" konseptine geçişin biraz zaman alacağı aşikar. O nedenle her ikisi için de biraz zaman var gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Birincisi, artık iyice saçmaladılar.Milletin parasını sömürmek için yapmadıkları şey kalmadı.Her yeni çıkanı alan insanların aklına yanayım.Onlar yüzünden bu kadar saçmaladılar.Aklı olan insan almaz.İkincisi, Samsungdan o kadar soğudum ki, anlatamam.Çok hırsız, iki yüzlü, sözünde durmayan, dönek bir firma.Çakma bir firma.Apple'da ne görse aynısını yapıyor.Hırsız.Bir de s3'e zamanında android 5 güncellemesi sözü vermişti, haber chip online'da var.Nerde?Ürettiği ürünlere destek vermiyor bu samsung

Sen de yorum yaz