Samsung'dan PMP: Ona iPod katili demeyin!

Herkes yeni bir iPod katili üretmek peşinde ama Samsung'un yeni harikasının hedefi çok farklı...

Samsung'dan PMP: Ona iPod katili demeyin!
Samsung M1'den bir görünüm...

Nvidia Tegra yongalı, 3.3 inç OLED dokunmatik ekranlı taşınabilir bir medya oynatıcı sizlere tanıdık geliyor mu?

Bu sefer Zune HD hakkında bilgi vermiyoruz. Samsung'un yeni taşınabilir medya oynatıcısı M1, firmanın Kore web sitesinde resmen duyuruldu.

Samsung'un yeni tasarımı web sitelerinde yerini almış olsa da henüz fiyat açısından bir bilgi verilmemiş. Fakat Nvidia Tegra yongalı bu medya oynatıcının Bluetooth ses bağlantısı, Divx video kontrolleri, Fm radyosu, fotoğraf önizlemesi, microSD hafıza desteği ve entegre mikrofonunun olacağını söylemekle iyi bir tahminde bulunmuş oluruz.

PMP (Portable Media Player)'ye ait ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi M1'de bağımsız bir Flash medya oynatıcı mevcut. Kısacası Samsung bu cihaz ile yeni bir iPod katilinin değil, daha piyasaya çıkmamış olan Microsoft Zune HD katilinin peşinde...

Acaba Microsoft, Samsung'un yeni PMP'si karşısında endişelenmeli mi? Çoğu PMP'ler iPod'larla boy ölçüşmeye çalışırken Samsung'un HD radyo, Zune Marketplace, Xbox video kapasitesi karşısında nasıl bir strateji uygulayacağı henüz belli değil. Tabi fiyat bilgilerinin de henüz verilmemesi tam olarak hangi sonuçların ortaya çıkacağını tahmin edebilmemizi engelleyen bir faktör.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çok hoş görünüyor gerçekten. Hayırlısı.

eyer dokunmatik ekranı basınca duyarl ıdeğilse çok güzel olur. yoksa iphone devam dicez.

Çok şık bir medya oynatıcı. Samsung bu işte çok iyi. Eskiden 256 mb bir yepp mp3 player ım vardı :) Harika ses veriyordu alet.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir