Samsung, elektrikli araba yapacağı konusundaki söylentilere son noktayı koydu

Samsung, bir süredir ortalıkta dolaşan "kendi elektrikli otomobilini yapacağı" iddialarına en net cevabı verdi...

Samsung, gerçekten bir elektrikli araba yapacak mı?

Uzun bir zamandır Apple’ın elektrikli otomobili Apple Car’ı tanıtması bekleniyor. Ancak bu haberin ortaya çıktığı günden bu yana, bu konuda somut bir sonuçla şu ana kadar maalesef karşılaşmadık. Apple’ın rakibi Samsung için de bir süredir benzeri konu dile getirilirken, gelen bilgilere göre Güney Koreli şirket bu konudaki son kararını vermiş durumda.

Korea Times’ın konuyla ilgili olarak üst düzey bir Samsung yöneticisiyle yaptığı röportaja göre, Samsung şu an için elektrikli otomobil konusunda herhangi bir çalışmada bulunmayacağı görüşünde birleşmiş durumda. Samsung yöneticisi bunun sebebi olarak elektrikli otomobil segmentinin Samsung tarafından şu an sürdürülebilir kar getirmeyeceğine inandığını gösterirken, Samsung’un bu konuda atması gereken pek çok adımın olduğunu da sözlerine ekliyor.

Samsung’un elektrikli otomobil konusunda tasarım merkezli sorunları ele almak için hala yapacağı çok şey olduğunu söyleyen yönetici, ayrıca Samsung’un tam teşekküllü elektrikli otomobilleri kendi başına yapmaya başladığında, müşterileriyle doğrudan rekabet içinde olacağını ve Apple'a karşı yaklaşık 10 yıldır süren patent ihlali davasına benzer bir duruma düşmek istemediğini de ilave ediyor.

Buna göre yakın bir gelecekte Samsung’un herhangi bir elektrikli otomobilini görmeyeceğimizi söyleyebiliriz.