Samsung Galaxy S23 Ultra, kamera performansıyla ancak 10. sırada yer aldı

Samsung Galaxy S23 Ultra'nın kamerası, rakipleri karşısında beklenen puanı alamadı. DxOMark'a göre telefon, kamera açısından listede ancak 10. sırada yer alabiliyor. S23 Ultra'yı geride bırakan 9 telefon modeli ve fazlası haberimizde...

Samsung Galaxy S23 Ultra, kamerasıyla 10. sırada kaldı

Galaxy S23 Ultra çok iyi bir kameraya sahip olabilir. Ancak DxOMark'a göre rakipleri arasında en iyisi değil ve hatta bu konumdan oldukça uzakta. Yapılan sıralamaya göre yeni üst seviye S23 Ultra 10. sırada yer aldı ve aralarında Huawei, Google, Honor, Apple ve Xiaomi'nin de bulunduğu birkaç başka markanın akıllı telefonları daha üst sıralarda yer alıyor.

DxOMark, her zamanki gibi, kamera deneyimiyle ilgili hem artıları hem de eksileri listeliyor. İyi tarafından bakarsak, Galaxy S23 Ultra kamera sistemi her yönüyle tutarlı bir performans sergiliyor ve bu da onu çok yönlü mükemmel bir kameralı cep telefonu yapıyor. Samsung'un en yeni telefonlarına bakıldığında bunun genel bir tema olduğu söylenebilir. Bu telefonlar, donanımdan yazılıma kadar her alanda sağlam bir genel deneyim sağlamayı başarıyor.

Eleştirmenler, diğer artıların arasında fotoğraf işleme, fotoğraf ve video kaydında başarılı bir otomatik odaklama ve uzak mesafeden güçlü telefoto özellikleri için Galaxy S23 Ultra kamera sistemini övüyor.

Eksi yönde ise Galaxy S23 Ultra'nın, düşük ışık koşullarında görüntü ayrıntısı kaybı, deklanşör gecikmesi ve arkadan aydınlatmalı sahnelerde odak ve poz ile dengesizlikler dahil olmak üzere birkaç alanda yetersiz kaldığını belirtiyorlar.

Samsung'un en güçlü S serisi akıllı telefonu, DxOMark sıralamasında ilk 5'e girmeyi başaramıyor. Galaxy S23 Ultra, Google Pixel 7 ve Vivo X90 Pro+ ile 10. sırayı paylaşıyor ve bu telefonların her biri arka kamera alanında 140 puan alıyor.

Galaxy S23 Ultra'nın özçekim (selfie) kamerası 137 puanla Asus ZenFone 7 Pro ile berabere kalıyor ve her iki telefon da bu kategoride 10. sırada yer alıyor.

Birincil kamera listesinde daha yüksek puan alan cihazlar Huawei Mate 50 Pro, Google Pixel 7 Pro, Honor Magic4 Ultimate, iPhone 14 Pro ve Pro Max, Huawei P50 Pro, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve son olarak Xiaomi Mi 11 Ultra şeklinde sıralanıyor.