Samsung Galaxy S7'ye Güncelleme Geliyor!

Galaxy S7 sahiplerine iyi haber: Samsung'un 3 yaşındaki amiral gemisi Galaxy S7'ye yeni bir güncelleme gelecek!

  • Ercan Uğurlu
Samsung Galaxy S7'ye Güncelleme Geliyor!

Halen Galaxy S7 kullanmaya devam edenler için Samsung tarafından sevindirici bir haber geldi. Samsung yaptığı resmi duyuru ile Galaxy S7 modellerine güvenlik güncellemelerinin sunulmaya devam edeceğini duyurdu. Böylece Samsung'un Galaxy S7'yi unutmadığını söyleyebiliriz. Elbette bu avantajdan Galaxy S7 Edge sahipleri de faydalanabilecek.

2016 yılında piyasaya çıkan şu an 3 yaşındaki Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek. 3 aylık periyotlar halinde yeni güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek bu ikili ile beraber Samsung, yazılım desteğini böylece 4 yıla çıkartmak istiyor gibi görünüyor. Özellikle fiyatları yükselen akıllı telefon pazarında, telefon değiştirmek özellikle ülkemiz için bir hayli zor bir hale gelmişken, bir dönemin amiralleri olan bu ikiliyi halen elinde tutmak isteyecekler yoğunluktadır.

Öte yandan bir diğer müjde de Galaxy A5 (2016) modeline geldi. Tıpkı Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge gibi Galaxy A5 (2016) modeli de 3 aylık güvenlik programına taşındı. Böylece Galaxy A5 (2016) sahipleri de 3 aylık periyotlar halinde güvenlik güncellemeleri alabilecek.

Samsung'un açıklamaları bunlarla da sınırlı değildi. Aylık bazda güncelleme almayı sürdürecek modelleri de açıklayan Güney Koreli şirketin, belirlediği modeller şu şekilde:

Aylık Güvenlik Güncellemesi Alacak Samsung Telefonlar:

  • Galaxy S7 Active, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S8 Active, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e
  • Galaxy Note 8, Galaxy Note 9
  • Galaxy A5 (2017), Galaxy A8 (2018)

3 Aylık Periyotta Güvenlik Güncellemesi Alacak Samsung Telefonlar:

  • Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 Lite, Galaxy Note FE
  • Galaxy A5 (2016), Galaxy A6, Galaxy A6+, Galaxy A7 (2018)
  • Galaxy A8+ (2018), Galaxy A8 Star, Galaxy A8s, Galaxy A9 (2018)

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Satış hızı doğal olarak düştü ve eski-lafta- modellere de güncelleme gelmezse itibarını kötü etkiler diye...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play