Samsung Galaxy S9'un Pili Çok Daha Büyük Olabilir

Samsung'un üzerinde çalıştığı bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürürse, Galaxy S9'un pili beklediğinizden çok daha büyük olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Galaxy S9'un Pili Çok Daha Büyük Olabilir

Samsung Galaxy Note 8 ile tanışmak üzereyiz ancak Galaxy S9 dedikodularına da bir süredir kulak kabartıyoruz. Yeni dedikodular, Galaxy S9'un pilinin Galaxy S8'den de büyük olacağını söylüyor.

Yeni bir rapora göre Samsung, yeni bir PCB teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji, yonga üreticilerinin anakartı büyütmeden, karta ek bileşen katmanları eklemelerine izin verecek. Böylece pil için daha büyük bir alan ayrılmış olacak. İddianın kaynağı ETNews, bu teknolojinin Galaxy S9'un Exynos işlemcili sürümü için geçerli olacağını, Qualcomm Snapdragon sürümünde olmayacağını söylüyor.

Samsung bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmeyi başarırsa, pil ömrü anlamında büyük bir adım atabilir. Böyle bir durumda firma, amiral gemisi telefonunun sadece Exynos sürümünü üretmeye karar verebilir.

Bu teknolojinin 23 Ağustos'ta New York'taki etkinlikte tanıtılması beklenen Galaxy Note 8'e muhtemelen yetişmeyeceğini söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

O zaman Samsung kesinlikle yapmaz. Qualcomm müşterileri daha önemli Samsung'un ayıp ediyorsunuz hayal kurarak. 3200 mAh bataryalı *güya* verimli Exynos işlemcili oyuncaklarımıza şimdiden selamlar.

3300 3500 mah lık piller bu telefonlara yetmez

Sen de yorum yaz