Samsung, iOS sözünü nihayet tutuyor!

Samsung, geçtiğimiz yıl sonunda verdiği sözü nihayet tutuyor; iOS kullanıcılarının beklediği desteği sunmaya başlıyor!

  • Ercan Uğurlu
Samsung, iOS sözünü nihayet tutuyor!

Samsung, akıllı saat yoluna Gear S ile çıkmış ve ilk modelini yalnızca kendi ekosistemi içinde tutmayı seçmişti. Sonra bir sonraki modelinde bu inadından vazgeçen Samsung, yeni akıllı saati Gear S2'yi Android kullanan tüm akıllı telefonlara açarak, kullanıcı kitlesini genişletti. Şimdi ise daha büyük bir adım geliyor: Samsung, geçtiğimiz yılın sonunda yaptığı duyuruyu gerçeğe çeviriyor, iOS'a destek vermeye başlıyor.

Daha önce de bununla ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Hatta Samsung geçtiğimiz sene Gear S2 için bu yılın ilerleyen zamanlarında iOS desteği getireceğini müjdelemişti. Fakat bu konu bir giz perdesi ardına çekilmişti. Ancak görünüşe göre Samsung bu konuyu tozlu raflardan geri indiriyor.

Açıklanan bilgiye göre Samsung, Gear S2 iOS beta programını başlattı. 19 Eylül'de sonlanacak olan program kapsamında Gear S2 ve Samsung'un akıllı bilekliği Gear Fit 2'nin iPhone'larla uyumlu olması sağlanacak. Buna göre iOS 8.4 ve üzeri çalıştıran tüm iPhone'larla Gear S2 kullanılabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ben Gear S2 'yi iPhone ile beraber kullanıyorum zaten. Samsung'un keyfini bekleyecek halim yok. İsteyene ios için Gear S2 ".api" dosyasını gönderebilirim. iTunes aracılığı ile iPhone'unuza kurabilirsiniz.

iPhoneumu rezil falan edemem çipi Samesung olanlar gitsin alsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play