Samsung'un TV'leri Tizen'e emanet!

Herkes merakla Samsung'un Tizen'li ceplerini beklerken, Tizen çok farklı bir yerde karşımıza çıkıyor

Tizen, Samsung'dan onay aldı

Samsung, Tizen platformunda oldukça ciddi biçimde ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni cep telefonu Z1'de Tizen işletim sistemini kullanacağının ortaya çıkmasının ardından gelen yeni haberle birlikte, Samsung'un önümüzdeki dönemde pek çok kategoride Tizen'le birlikte anılacağını ortaya çıktı. Samsung, resmi bloğunda 2015'teki yeni akıllı TV'lerinin Tizen platformuyla çıkacağını onayladı.

Daha önce Samsung'un akıllı saatlerinde gördüğümüz Tizen platformu, önümüzdeki dönemde yavaş yavaş Samsung'un diğer ürünlerine de yansıyacak gibi görünüyor. Resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Samsung, 2015'te piyasaya süreceği akıllı TV'lerinin tamamında Tizen işletim sistemini kullanacak. Böylece yalnızca cep telefonu kategorisinde değil, televizyon segmentinde de işletim sistemi rekabeti hız kazanacak gibi görünüyor. Samsung'un yeni televizyonlarını CES 2015'te görebileceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

artık televizyonlar da çökmeye başlar.

umarım daha akıcı bir tv deneyimi sunar.

E hadi hayırlısı. Android tekelinden kurtulmak güzel...

umarım önceki Smart TV'lere de yollarlar Tizen'i

Bu tizen olcak soylemedi demeyin intel samsung iyi os cikariyor gear s deki tizende harika telefonlarda iyi yonetilirse uygulama marketi genis olursa acikcasi tizene gecerim anroidden %40 a yakin daha hızlı bada gibi olcani sanmiyorum şu anda iyi yonetiliyor tizen projesi

zorla bada gihi yaparlar bunuda androidden kurtuluş yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir