Samsung'un cezası 600 milyon dolara düşebilir

Apple'ın "1 milyar dolarlık Samsung zaferinde" yaşanan son gelişme, Apple'ı şoka sokacak!

  • Zeynel A. Öztürk
1 milyar dolarlık ceza 600 milyon dolara düşebilir

Samsung'un iPhone ve iPad'in tasarımını kopyaladığı gerekçesiyle Apple'a 1 milyar dolar ödemesine karar verilen davada, hakimin yeni kararıyla beklenmedik bir dönüş yaşanıyor.

Allthingsd'nin raporuna göre hakim Lucy Koh, geçen seneki karara dahil edilen Samsung ürünleri için yeni bir dava açılmasına hükmetti. Bu ürünler arasında Galaxy Prevail, Gem, Indulge, Infuse 4G, Galaxy SII AT&T, Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Galaxy Tab, Nexus S 4G, Replenish ve Transform bulunuyor. Koh'un açıklamasına göre bu ani kararın nedeni "...jürinin kararını müsade edilmeyen bir yasal teoriye dayandırması...". Koh, bu nedenle jürinin kararını yerine getirirken ceza miktarını doğru hesaplayamadığını söylüyor.

Bu kararın anlamı, hakim Koh'un Samsung lehinde karar vermesi halinde Samsung'un 1 milyar dolar yerine 600 milyon dolar gib "daha uygun"i bir ceza ödeyebileceği.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

şoka bak epıl için çekirdek parası bu :)

@04 Mar 2013 20:39 Arkadaşım merak etme sen apple'ın samsung'a dava açmasının temel nedeni paraya ihtiyacı olması değildi. Hem rakibini zarara uğratmak hem de kendi zararını temin etmekti. Şirketler paraya ihtiyaç duydukları için dava açmazlar. Patentleri ihlal edildiği için dava açarlar.

Apple parayı ne yapacak Allah aşkına... adamlar ellerindeki parayı nereye harcayacaklarını bilmiyorlar :)) Aslında önemli olan paranın miktarı değil, önemli olan mide bulandırmak ego tatmin etmek ^^

aynen Apple mide bulandırıcı

Hangi çerezciyse uzak duralım arkadaş çekirdek parasına bak. O parayla ülke geçindırenler var.

samsungun başka firmalardan kopya yapıp çalması gerçek ne diye parayı düşürüyorar ki ? Nokia da samsunga verdiği yonga siparişlerini iptal etti çalıyor diye

Sen de yorum yaz