Samsung yeni TouchWiz'i test ediyor!

Samsung'un dağıtmaya başladığı yeni Android arayüzü, yılların düğmesini kaldırıyor!

Samsung yeni bir arayüz test ediyor!

Samsung, Çin'deki ve Güney Kore'deki Galaxy Note 5 kullanıcılarına dağıtmaya başladığı güncellemeyle, yeni bir kullanıcı arayüzü sunmaya başladı. "New Note UX" adlı arayüz, Android'in alıştığımız uygulama listesi düğmesini kaldırıyor.

Playfuldroid'in raporuna göre New Note UX, ismindeki Note'a rağmen Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge ve S6 Edge Plus'a da gelecek. Siteye göre Note 5'te herhangi bir sorun yaşanmaması halinde güncellemenin bu cihazlara ulaşması, Ağustos'u bulacak. Uygulama listesi düğmesinin kaldırılması ise Android'i iPhone'un giriş ekranına oldukça yaklaştırıyor. Yeni arayüzde Ubuntu Phone'u andıran, kenarları yuvarlatılmış kare düğmeler de yer alıyor. Uyarı bölümündeki açıp kapama düğmelerinin de yenilendiği fark ediliyor.

Xiaomi'nin arayüzü MIUI da uygulama listesi düğmesini kullanmayan launcher'lardan. Bu tür giriş ekranlarında yüklenen her uygulamanın simgesi, ana ekranınızda bir yerde görünüyor. Ancak Android'i farklı yapan uygulama listesinin üreticiler tarafından kaldırılmaya başlanması, bazı kullanıcıları memnun etmeyebilir.

Yeni arayüzün Çin ve Güney Kore'nin dışına çıkıp çıkmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Umarız gün gelirde ram düşmanı TouchWiz'de kaldırılır.

@muhammed pehlivan Ram kullanımında bir sikinti yok.Telefon s6 edge android 6.0.1.

@14 Haziran 2016 04:33 Her yeni S çıktığında alamıyoruz maalesef. Ve eminim S6 alacak bütçem olsaydı S6 almazdım saygılarımla

klasik ios çakmacısı

Uygulama menüsünün kaldırılması çok kullanılmayan uygulamaların telefonun ana ekranını çöplüğe çevrimesine neden olur. Ben sadece sık kullandığım uygulamaları ana ekrana alıyorum. Başka bir uygulamaya ihtiyaç duyduğumda bunu uygulamalar menüsünden açıyorum!...

Tasarım çok güzelde, o tuş olmazsa olmaz!

Uygulama sayfası nasıl açılacak bari onu da söyleseydiniz

@13 Haziran 2016 15:33 belediyeye yazı gönderecen sana 2 kişi verecekler uygulamaları halihazırda tutmaları için lazım olduğunda onlara söylicen rica minnet açarsa açar

Helal Helal Helal Helal Helal

Bildiğin iphone arayüzünü android'e uydurmuş şahsen ben olsam kullanmam gider başka telefon alırım çok kulalnıcı kaybeder :)

@SonKraLL Diğer telefonlarda aynı şekilde böyle olmayan telefon istiyorsan eski android telefonlara bakabilirsin. Bu yeni moda.

Bence de app drawer çok gereksiz. Bütün her şey ana ekranda olmalı. İkinci bir ekran kargaşaya sebep oluyor. Umarım yakında Google da app drawerı çöpe atar.

@13 Haziran 2016 19:55 Nasıl ya; siz tüm kıyafetlerinin aynı çekmeceye mi koyuyor sunuz?

Gec kaldi 3 yil once yapsaydi su an rakipsizdi

belki ben sade bir başlangıç sayfası tercih ediyorum. kurduğum bütün programların her daim karşımda olmasını sevmiyorum belkide.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir