Samsung'tan patlayan Note 7'lere geçici çözüm!

İddialar doğruysa Samsung, Galaxy Note 7'lerin patlama ihtimalini azaltmak için, pillere uzaktan müdahalede bulunabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'tan patlayan Note 7'lere geçici çözüm!

Patlayan Galaxy Note 7'lerini inatla kullanmaya devam edenlerin "ne olacağı" konuşulurken, yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Associated Press'e göre Samsung, bir Güney Kore gazetesinde yayınladığı reklamda pil kapasitesini yüzde 60'la sınırlandıracak bir güncelleme hazırladığını duyurdu.

Firma, Note 7'lerin pil kapasitesini sınırlayarak aşırı ısınma sonucu oluşacak patlamaların sayısını azaltmak istiyor. Bu sınırlama patlama riskini ortadan kaldırmadığı gibi, kullanıcılara telefonlarını değiştirmelerini hatırlatan bir uyarı görevini üstleniyor. Reklam, durumu şöyle anlatıyor:

"Bu, tüketici güvenliğini ilk sıraya koymaya yönelik bir önlemdir. Sebep olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Samsung'un güncellemeyi Kore'de 20 Eylül'de kullanıma sunmaya başlayacağı söyleniyor. Güncellemenin tüm dünyada kullanıma açılıp açılmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Bu konuda bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Mealen, Kullanın ama Pimini çekmeden diyor !

Türkiye'de de patladı :-/

Bir haberin başlığı şöyleydi " Samsung'un bombası!"...bu telefon içindi. Ben de yorum yapmıştım " Patlayan pil standart hale mi getirildi?" diye. Evet gerçekten patlayan pil opsiyonel değilmiş. Acele işe şeytan karışır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play