Seagate HDD'leri yok satıyor

Günümüzün vazgeçilmezlerinden olan bu teknolojik cihaz, rekor bir satışa imza attı...

Seagate HDD'leri yok satıyor

Sabit disk sürücüsü deyince akla gelen ilk firmalardan olan Seagate, rekor bir satışa imza attı. Şirketin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya göre tam 2 milyarlık satış adedine ulaşılarak bu alanda bir ilke imza atıldı.

Bu denli büyük satış adedine ulaşan ilk firma ünvanını kazanan Seagate, son yıllarda oldukça iyi işler çıkarmaya devam ediyor. İlk milyarlık satış rakamına kurulduktan 29 yıl sonra ulaşan şirket, ikinci milyarlık satışını ise yalnızca 4 yıl sonra gerçekleştirmeyi başardı.

Seagate CEO'su Steve Luczo, ulaştıkları muazzam başarıyı bu sözlerle kutladı: "Gerçekten cesaret ve gurur verici bir başarı. Bu başarı, çalışma arkadaşlarımızın bitmek bilmeyen kararlılığı ve fedakarlılığının da somut bir kanıtı."

Seagate'in rekor başarısı her ne kadar ulaşılması zor görünse de, analistler bu rakamın ilerleyen yıllarda daha da artacağı görüşünde. IDC araştırma başkanı John Rydning, HDD satışlarının 2016 yılına kadar yüzde 30 oranında artacağını düşünüyor.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Demekki zamli satis daha bir zevkli oluyor, adamlar HHD fiyatlarinda resmen fahis fiyat yaptilar yine de 2 milyar dolar satis. Yeni ve daha kazikli zamlar bekleriz Seagate bu sayede 20 milyar dolar yakalarsin umarim.

@18 Mar 2013 00:30 2 Milyar dolar değil satış adet olarak 2 milyar satılmış.

@18 Mar 2013 00:30 "tam 2 milyarlık satış adedine ulaşılarak bu alanda bir ilke imza atıldı." önce bi okumayı denesen...

sabit diskler kapış kapış gittiğine göre demekki" Kişisel bilgisayar" sektörü hala ayakta.Tablet kadar lüzumsuz bir cihazdan sonra...

00:30 o iki milyar dolar degil satıldığı adet iki milyarı bulmuş.

bırakında satsın herıfler zaten rakıplerımı var. Samsung hdd bölumunu seagateye sattı.Tek rakıplerı WD kaldı

HDD kapasitelerini arttırdılar hızları ise belli, 7200'de kaldı.Dahada hızlandırabilirlerdi.SSD leri çıkarttılar onada servet istiyorlar.Bu iş tekele bindi.

iyiki varsınız... nice satışlara...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir