Seagate'ten 6 terabaytlık sabit disk!

Seagate'in 6TB'lık yeni sabit diski, hem yüksek kapasitesi, hem de hızıyla öne çıkıyor!

Seagate'ten 6 terabaytlık sabit disk!

Seagate, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteye sahip 6 TB'lık hard diski olan Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4'ü tanıttı. Sürekli artan veri üretimini göz önünde bulunduran Seagate, bu disk ile özellikle bulut tabanlı veri merkezlerinin, işletmelerin ve büyük veriye sahip şirketlerin artan kapasite ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Disk, Seagate'in global anlamda çalıştığı iş ortaklarına gönderilmeye başlanırken, bahar sonrası satışa sunulacak.

Seagate'in Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Horn, dijital dünyanın sürekli büyümesiyle birlikte 2017 yılında 16 Zettabyte'lık bir alan haline geleceğini belirtti. Bu durumun bulut hizmeti sağlayan firmaları etkileyebileceğine değinen Horn, firmaların operasyon maliyetlerini en aza indirmeye çalışacağını ve yenilikler aramaya başlayacağını söyledi. Seagate 6TB'lık bu ürünle bulut hizmetleri sunan firmaların ve veri merkezlerinin operasyon maliyetlerini en düşük seviyede tutmayı hedefliyor.

Enterprise Capacity 3.5 HDD v4, 6TB kapasite ile en yüksek kapasite yoğunluğuna sahip 3.5 inçlik hard disk olurken, aynı jenerasyona sahip diskin bir önceki versiyonuna göre %50 daha fazla kapasite sunuyor. (Bir önceki diskin kapasitesi 4TB idi.)

Benzer özellikli disklere göre %25 daha fazla performans gösteren Enterprise Capacity 3.5 HDD daha hızlı veri transferi yapabiliyor. Bu sayede 7 gün 24 saat data depolama yapılabilen en ideal çözüm oluyor. 12 Gb/s SAS arabirimine sahip diskin, sade sistem entegrasyonları için 6Gb/s SATA bağlantı arabirimi de bulunuyor.

Dönüş hızı 7200 RPM olan disk, emsallerine oranla %90 daha fazla güç tasarrufu da sunuyor.

Disk performansı RAID yapıldığında değişiklik göstermeden devam ederken, özellikle kurumsal depolama alanında yüksek kapasite ve performans daha düşük maliyete sunulmuş oluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Eğer güvenililirlik alanında da birşeyler yaptılarsa ne mutlu ama benim aldığım 2 seagate disk te çok kısa sürede bad sector hatalarından geçilmez olmuştu üstelik yakın zamanda almıştım bu diskleri

@22 Nis 2014 20:33 Ben 2 yil icerisinde 3 tane Seage disk ile bir sürü veriyi yitirdigimden beri almiyorum. Western Digital Red en güzel cözüm hala canavar gibi calisiyor.

azmış , bende 60 Petabyte lık disk var. seneye Zetabytelık diskler çıkıyor ssd olarak onu alacağım :P

eve aldım bir tane çok beğendik ailecek her şeyi ona yüklüyoruz yakında kayınpederede alacağım. ;) teşekkürler Seagate; Teşekküerler CHIP <3

seagate işte. kullan-at hdd üretmese iyi üretici aslında...

Vallah WesternDigital de kullandım, Seagate'de. yaşanan hataların çoğu kullanıcıların yani bizlerin hatası. O diski elinden düşürüyorsan yaşayabileceğin problemi de göz önüne alacaksın. 6 yıldır kullandığım Seagate var, onda yaşamadığım hataları 1 yılı dolmayan Western Digital'de yaşayabiliyorum. Seagate'in kullanım ömrünün daha uzun olduğunu düşünüyorum.

Sen de yorum yaz