Sevindiren Windows 8 eksiği!

MS'in Windows 8'den çıkartarak pek çok kullanıcıyı üzdüğü bu özellik, bazılarını fena sevindirdi!

Sevindiren Windows 8 eksiği!

Microsoft geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Windows 8'in medya oynatıcısının DVD oynatmayı desteklemeyeceğini belirtmişti. Kullanıcılar eğer Windows Media Center eklentisini satın alırlarsa DVD oynatıcıya sahip olabilecekler ama DVD oynatma konusunda iddialı firmalardan biri bunu kurulum aşamasında Windows 8'li bilgisayarlara sızmanın bir yolu olarak değerlendiriyor olabilir!

Tayvan tabanlı ünlü firma CyberLink bir iddiaya göre büyük PC üreticileri ile anlaşmaya vardı bile. Bu anlaşma çerçevesinde firmaların ürettiği yeni bilgisayarlar Windows 8 ile beraber gelirken aynı zamanda Cyberlink'in DVD oynatıcısı da yüklü olarak satılacaklar. CyberLink'in patronu Jau Huang Microsoft'un Windows 8 için aldığı bu kararın firmaları için büyük bir başarıya kapı açmış olduğun belirtiyor.

CyberLink elini çabuk tutup yazılımlarını Windows 8 uyumluluğu ile tescil ettiren firmalardan. Birkaç gün önce yayımlanan bir basın bülteninde firmanın PowerDVD 12 ve diğer bir dizi ürününün Windows 8 sertifikası aldığının altı çizilmişti. Cyberlink yaptığı açıklamada Haziran 2012'den itibaren Cyberlink ürünlerini alan kullanıcılara Windows 8'e geçtiklerinde ücretsiz terfi imkânının verildiğini belirtmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

hayal denizinde yüzen 1 avuç kakalaktan öte değiller. media center yoksa alternatif ücretsiz yazılımlar var power DVD yazılımı sadece havanda su dövüp kendini avutuyor. eğer % 1 lik bir başarımı büyük başarı sayıyorsa.

k-lite codec + ac3filter yükleyin makinanıza, wmp'dan hertürlü izleyin.

ya bunlar hayatlarında kmplayer diye bi oynatıcı duymuşmu acaba

Media player v.s. Fos bence vlc player varken o saçmalıklara gerek yok...

Power DVD'mi galiba VLC Playerden çok önce bir ara kullanmıştım. Ücretsiz araçlar varken (Windows 8'e Microsoft Üstüne Para Verse Dahi Geçmem) Power DVD bilgisayarımın yakınından dahi geçemez.

windows medya player var ona bir k lite codec yükleyin ne koysanız açar ne gerek var para vermeye haha :)

gigabyte anakatın içinden power dvd orjinal cdsi çıktıydı.Ücretsiz winamp bile bin basar.Ciddiyim.

power dvd den ziyade microsoft un insanların para ödeyip media player den dvd izleyeceğini düşünmesi bana hayret verdi piyasada ücretsiz VLC VE yüzlerce dvd oynatıcı varken gerçektende inanılmaz bir karar yakında mp3 dinlemek için ücret ödenmesini bile isteyebilirler olmaz demeyin sakın

@17 Ağu 2012 14:18 sonrada diyosunuz ama Windows çok pahalı. neden acaba?

cyberlink bu, boru değil yılların firması özellikle tv kartı kullananlar bu firmanın değerini iyi bilir.

VLC PLAYER :)

PowerDVD yaşıyormuydu ya. VLC Plsyer çıkınca gittiler sanmıştım.

@17 Ağu 2012 19:18 yok kardeş gitmemişler daha bizde öyle sanıyorduk :) )))

vay be dvd oynatıcı bile parayla.vlc varken kim takar acaba.

k-lite codec pack yüklüyorum hem hertürlü video formatını açıyorum hemde media player clasic sayesinde bütün dvd ve blu-ray filmleri çok iyi bir kalitede izleyebiliyorum hemde bir kuruş para ödemiyorum.

K Lite Mega Codec 10 numara

kmplayer ne güne duruyor

kmplayer hepsinden daha iyi vlc yi bıraktırdı bana sigara gibi resmen :D

kmplayer varken vlc cyberlink felan hikaye, netbookta vga çıkışından 1080 izliyorum o derece.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir