Sıcak havalara teslim olmayın!

Telefon, laptop, tablet... Onları yaklaşan yaz sıcaklarına kurban etmemek için bu yazıya kulak verin

Sıcak havalara teslim olmayın!

Sıcak yaz ayları yine kapımıza dayandı. Ama sıcak havaların sıkıntısını elektronik cihazlarımız da en az bizim kadar çekiyor. Onları nelerin tehdit ettiğini ve koruma yöntemlerini merak ediyorsanız, okumaya devam edin...

Otomobilin bir sauna ve solaryum olarak portresi

Yaz, güneş, yakıcı sıcak. Aşırı terleme, güneş çarpması, dolaşım problemleri bu havalarda bizi nasıl tehdit ediyorsa, cep telefonları da aynı şekilde tehdit altında. Özellikle kapalı arabada bırakmak, cep telefonları için ölüm tehlikesi anlamına geliyor. Araştırmalara göre güneş altında park edilmiş otomobillerin iç sıcaklığı 50 dereceye kadar çıkabiliyor. Bu ısı, koyu renkli otomobillerde 60 derece bile olabiliyor.

Peki ne yapmalı?

Cep telefonunuzu, navigasyon cihazınızı, bilgisayarınızı, tabletinizi ya da fotoğraf makinanızı koruma olmaksızın güneş altında bırakırsanız cihazınıza geri dönüşü olmayan şekilde zarar verebilirsiniz. Yüksek sıcaklar pilleri, ekranları, mekanik parçaları ve işlemcileri olumsuz şekilde etkiler ve elektronik aygıtların ömrünü kısaltır. Peki ne yapabilirsiniz?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ben benim telefon oyun yüzünden çok ısınınca derin dondurucuya atıyordum ya

@11 May 2014 00:36 bu telefonuna zarar verir. ani ısı değişimi oluyor. devreleri nemlendiriyor.

Haber için teşekkürler chip :)

guzel haber eyw chip

Bataryanız olması gerekenden kısa sürede ölürse garantiniz dahilinde değiştirtebilirsiniz. Samsung ve Nokia 1 yıl batarya garantisi veriyor. 1 yıldan sonrada sadece 10? ye değiştirebiliyorsunuz diye hatırlıyorum.

Arabam yok o yüzden yola devam :D

Sorun sadece çok ısınması değil,CHIP önemli bir ayrıtıya deyinmiş.Kendilerine teşekkür ederiz.Tel'in aşırı ısındığında güvenlik tehditi oluşturduğunu ve resmen bir patlayıcıya dönüştüğünü biliyor muydunuz arkadaşlar, dikkat edin lütfen...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Sıcak havalara teslim olmayın!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir