Sinclair efsanesi, el konsolu olarak dönüyor!

Bir dönemin efsane bilgisayarı, şimdi de çok farklı bir formda geri dönmeye hazırlanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Vega+ için 160.000 sterlin toplandı! ZX Spectrum'u el konsolou haline getiren el konsolu, çok kısa sürede önemli bir başarı kaydetti!

ZX Spectrum bilgisayarlarının mucidi Clive Sinclair, Sinclair ZX Spectrum Vega+ el konsolu için sadece üç günde 160.000 sterlinden fazlasını (şu an 200.000 sterlini geçmiş durumda) toplamayı başardı. 

"1.000 lisanslı oyunla gelen dünyanın tek LCD oyun konsolu" olma iddiasına sahip cihaz, televizyonunuzla da bağlanabiliyor. Sinclair, yine destekçilerden fon toplama yoluyla Sinclair ZX Spectrum Vega hayalini bir süre önce gerçeğe dönüştürmüştü.

Projenin Indiegogo sayfası, teknolojideki gelişmeler sayesinde düşük maliyetli bir el konsolu üretmenin mümkün hale geldiğini, ürünün 14.000 veya daha fazla Spectrum oyununu çalıştırabildiğini söylüyor. Sayfada konsolun "çok ucuz" olduğu söylense de şu anki fiyatı olan 100 sterlini Türk Lirasına çevirdiğimizde ortaya 425 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu pek de ucuz olmayan ücreti ödemeniz, Vega+ hazır olduğunda onu kullanabilmeniz anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Sinclair ZX Spectrum+2" modeli vardı, kaseti takar cır cır gır gır oyun yüklenir oynardım. Vay be, çocukluğum gözümün önüne geldi :).

"Sinclair ZX Spectrum+2" modeli vardı, kaseti takar cır cır gır gır oyun yüklenir oynardım. Vay be, çocukluğum gözümün önüne geldi :).

O zamanlar ihracatta vergi iadesi hesaplamak son derecede karmaşıktı. Basic ile yazdığımız program sayesinde bu iş Merkez Bankasının Vergi İadesi servisinde bile şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost