Şirket verilerinizi riske atmayın

Firewall kullnarak şirket verilerinizi koruyun.

Bize olmaz demeyin!

Dijitalleşen Dünyamız ve iş modellerindeki yapısal değişiklikler ile birlikte şirketlerin en önemli değerlerinden biri olan veri güvenliği, firmaların en hassas olduğu konuların başında geliyor. Bu alanda; siber saldırılar, bilgisayar korsanlığı ve hedefli saldırılar gibi güvenlik tehditleri söz konusu. Günümüzde artık kurumların bilgi ve işletim sistemlerini güvenlik açığı oluşmayacak şekilde, düzenli olarak en ileri teknolojilerle test ettirmeleri bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Akıllı Ofis ve Evlerle Birlikte Yeni Saldırı Vektörleri Göreceğiz

Öte yandan, "Internet of Things'' (Nesnelerin İnterneti) sıcak bir konu ve yeni bir hedef. Evimizde veya işyerlerimizde kullandığımız cihazların ağ teknolojisi ile birbirlerine ve internete bağlı olmaları, evimizdeki klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, akıllı TV, güvenlik sistemi gibi aygıtları uzaktan yönetebilmemiz çok yenilikçi bir fikir. Ancak bu alanda oluşabilecek güvenlik açıkları ve bu açıkları istismar etmeye hazırlanan saldırı vektörleri henüz çok net değil. 2016 yılında akıllı evlerle birlikte, nesnelerin interneti konusunda da yeni saldırı vektörleri görmeye hazırlıklı olmak gerekiyor. Bunun dışında ATM'ler, ev Router'ları, ağ bağlantılı diğer cihazlara yönelik saldırılar da artış bekleniyor.

Mobilite odaklı teknolojilerin, her sektörün iş süreçlerine dokunduğunu ve kurumların dijital bir dönüşüm yaşadığına dikkat çeken ZyXEL Türkiye Kurumsal Ürünler ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal, çalışanların akıllı telefonlarını kullanarak şirket ağlarına bağlanmaları durumunda tedbir alınmadığında, bilgi güvenliğini tehdit ettiğini sözlerine ekliyor. "Firmalar, UTM Firewall kullanarak yerel ağlarını ve kablosuz iletişim trafiğini koruma altına almalı" diye konuşan Erünsal sözlerini şöyle sürdürüyor: "Mobil araçlar, bilginin istemeyerek de olsa paylaşılmasına neden olabilir. Mobil kaynaklı virüsler ve kötü yazılım içeren uygulamalar, şirket ağlarını etkileyebilir ve kişisel ya da kurumsal bilginin çalınmasına veya ifşa edilmesine olanak tanır. Bir UTM Firewall yardımıyla, gerçek zamanlı olarak iş ile ilgili akıllı telefon trafiği kapsamlı bir şekilde optimize edilebilir.

Yeni Nesil Firewall Kullanmayan İşletme Kalmayacak

"BYOD kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte işletmeler çok da aşina olmadıkları güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kaldı. Özellikle BT yöneticileri çareyi personelin kendi cihazını getirmesini engellemeye çalışmakta arasa da ZyXEL'in yeni NGFW serisi bugünün ve yarının siber tehditleri için uçtan uca koruma sağlayarak bu soruna çözüm sunuyor.''

Ana Hedef Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler

Günümüzde sadece büyük ölçekli kurumların değil, küçük ve orta ölçekli firmaların da ağ güvenliği konusunda yatırım yapmak zorunda kalacağının altını çizen Erünsal, 25 yıllık küresel tecrübesini ülkemize aktaran ZyXEL, özelikle odağındaki Küçük ve Orta Ölçekli kurumlar için Türkçe arayüze sahip, yönetimi ve adaptasyonu kolay ürünler sunuyor" yorumunda bulunuyor.

Türkçe Arayüz İmkanı

ZyXEL'in ürünlerindeki Türkçe arayüz desteğine de dikkat çeken Erünsal, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ürün konumlandırma, konfigürasyon ve teknik destek gibi hizmetleri deneyimli ZyXEL çözüm ortaklarımızdan temin edebiliyor. Böylece firmaların teknik destek harcamaları da minimize ediliyor.

Kurumlara Ücretsiz Eğitim

 Ömer Faruk Erünsal, ZyXEL olarak gün geçtikçe artan ve kendini yenileyen tehditler karşısında en güncel ve güçlü ağ güvenlik çözümleriyle ilgili kurumlara ücretsiz eğitim hizmeti sunduklarını da hatırlatıyor.

KOBİ'ye Özel Ürün

KOBİ'lere yönelik ürünleriyle derviş masraflarını da düşürdüklerini kaydeden Erünsal, "USG '' serimiz sundukları bir dizi özelliğin yanında, gizli maliyet içermeyen agresif bir fiyatlandırmaya da sahip. Bu seri, hem yeni hem de tekrarlayan lisans satışlarımızda, geliştirilmiş bir servis yönetimi sunmasının yanında, yönetimi ve kurulumu kolay ürünler olarak öne çıkıyor. Bu sayede yeni ürünlerimiz, tamamıyla uyumlu ve aynı işletim sistemini kullanan iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak kanal ortaklarımızı tek satış noktası haline getiriyor" diye konuşuyor.

7 /24 Destek, Üç Yıl Garanti

Erünsal, "Sadece ZyXEL tarafından sunulan ömür boyu yazılım güncelleme desteği, 3 yıl garanti ve 7/24 destek gibi artılarımız bizi rakiplerimizden bir adım öne taşıyor" diyerek sözlerini tamamlıyor.

Sosyal Ağ Kontrolü İle Çalışan Verimliliği Artışı

Dijital dünyada kurumların yüzleşmek zorunda kaldıkları kompleks güvenlik problemleri ZyXEL'in yeni USG Serisi ile alışıyor. USG'lerde Kaspkersky gibi sektörün lider teknoloji partnerlerinin geliştirdiği derinlemesine ve sofistike lisans hizmeti çözümleri ile birlikte, yeni nesil uygulama zekası ve optimizasyon teknolojisiyle donatılmış sosyal ağ kontrolü yer alıyor. Aynı zamanda çalışan verimliliğini de artıran ZyXEL'in NGFW ürünleri; internet tehditleri, spam ve sosyal ağ sitelerinden kaynaklanan üretkenlik düşüşlerinin önüne geçiyor.

Sınıfının liderlerinden olan seri, yüksek hız ile güvenilirliği bir araya getiriyor

Ürünlerdeki entegre kablosuz ağ yönetim fonksiyonu, CAPWAP (Kablosuz Erişim Noktası Kontrolü ve Takibi) teknolojisini destekliyor ve ağ üzerindeki Wi-Fi Erişim Noktası'nda merkezi erişim doğrulaması ve erişim yönetimi sağlıyor. Kullanıcılar kablosuz ağlarını kolaylıkla ölçeklendirebiliyorlar ve ilave bir WLAN kontrolörü satın almaya ihtiyaç duymadan Wi-Fi Erişim Noktası'nı tek bir merkezden yönetebiliyorlar. Tümüyle yenilenen USG Serisi, kendi sınıfının lideri donanım ve yazılım platformları, VPN ve UTM işlem hacmi ile tasarlandı.

Kablosuz iletişim teknolojilerinde 25 yıllık deneyimiyle yeni trendlerin öncülerinden olan ZyXEL, derinlemesine ve sofistike bir malware koruması ile sosyal ağ kontrolünü optimum ağ performansıyla sunan yüksek performanslı yeni nesil Firewall ailesinin en yeni üyeleri USG (Tümleşik Güvenlik Ağ Geçitleri) serisi ile pazarda beğeni topluyor. Küçük işletmelerin yanında şube birimleri ve perakende satış noktaları için uçtan uca entegre güvenlik çözümleri sağlayan Performans Serisi (USG40, USG40W, USG60 ve USG60W), küçük ve orta ölçekli firmalar için güvenliğe ve her zaman online kalmaya yönelik spesifik özellikler sunan Gelişmiş Seri (USG 110, USG210 ve USG310) ve büyük ölçekli firmalar için geliştirilen Extreme Serisi modeller ile (USG1100 ve USG1900) her ölçekte kurum için en üst seviye ağ güvenliği sağlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play