Skydrive alanınıza sürücü harfi ile erişin

Adım adım: Windows Live Skydrive web depolama alanına Windows içinden sürücü harfi ile ulaşın...

Skydrive alanınıza sürücü harfi ile erişin
Gladinet ile SkyDrive size bir sürücü harfi kadar yakın!

Windows Live ile beraber gelen ve kapasitesi 25 GB'a yükseltilmiş olan Skydrive özellikle dosyalarını internet üzerine yedekleyen ve bu dosyalara istedikleri her yerden erişmek isteyen kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Buna ek olarak bu dosyaları yine internet üzerinden tüm kullanıcılarla paylaşmak da oldukça pratik olduğunda bir çok kullanıcı internet üzerinden verilen online veri depolama servislerini tercih ediyor.

Tüm bu veri depolama alanlarına web tarayıcıların içerisinden ulaşmaktan sıkılan kullanıcılar için bir zamanların popüler servisi XDrive gibi veri depolama alanına Windows altında sürücü harfi kullanarak erişim sağlayan uygulamalar da çıkmaya başladı. Bunlar arasında ücretsiz olması, pratik kullanımı ve performansı ile ilgi çeken Gladinet sadece Skydrive değil bir çok farklı servisi de destekliyor.

Eğer siz de internet üzerindeki veri depolama alanınıza Windows altından Z: sürücüsünden ulaşmak ve fare ile sürükle - bırak yaparak online veri depolama servisini internet tarayıcılarının kısıtlamaları ile sınırlı kalmayarak kullanmak istiyorsanız hazırladığımız adım adım rehberi oldukça ilgi çekici bulacaksınız. Windows XP ve Windows Vista altında çalışan Gladinet'i sisteme kurmak ve kullanmak son derece kolay. Program henüz beta aşamasında ancak testlerimizde oldukça başarılı olduğuna ve hemen hemen hiç takılmadığına şahit olduk.

Sizi özel olarak hazırladığımız adım adım Skydrive isimli çalışmamızla baş başa bırakıyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ayın chip online yazarları, biz hala xp kullanıyoruz, acaba xp için çıktığında da haber verirseniz çok güzel bir haber olur. gerçekten herkese öneriyorum süper birşey umarım xpye de gelir...

bence yazıyı tam olarak okumalısınız.

Program denenmemelidir zira kendisi port 80 'i gasp ediyor.Oysa bu port apache web server gibi IIS gibi önemli servislerin portudur.Ayrıca program bu portun değiştirilmesine imkan sağlamıyor aksine size user guide ile bu tip (skype dahil) programların bu portu kullanıyorsa kaldırılmasını dahi tasdik ediyor.Skype ve IIS mic gibilerde ayarlardan değiştirilmesini istiyor.Stabil değil daha beta 1 olmasıda ayrı bir dert..

Xp için çıkarcaklarını sanmam artık xp'ye üvey evlet muamelesi gösteriyorlar.Bende notebook alma bahanesiyle vistaya geçmek zorunda kaldım.Hdd modunun xp ye uymaması yüzünden xp ye geçersem çok büyük perf. kaybı yaşıyorum.İstemeye istemeye de olsam alışıp gidiyorum vistaya.Win 7 nin full'unu 4 gözle bekliyoruz...

Benim E-Mail in uzantısı hotmail.es KAbul Etmiyor Girişi Ne Yapabilirim?

türkçe yokmu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play