Slax: 3 yıl sonra geri döndü!

3 yıldır sesi sedası çıkmayan, sırra kadem basan işletim sistemi, sonunda geri döndü! İndirin!

Slax: 3 yıl sonra geri döndü!
7.0 ile yeni bir dünya

Dört yıldır sesi soluğu çıkmayan Linux dağıtımı "Damn Small Linux"un Ağustos ayında geri dönmesi, Linux severleri heyecanlandırmıştı. Ve şimdi de diğer bir dağıtım, Slax Linux geri döndü...

Üç yıldır yenilenmeyen Slax Linux, hafta başında 7.0 sürümüne yükseltldi. Slax'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada durum şöyle dile getiriliyor: "Slax sürüm 7.0, bir diğer değişle Green Horn'u sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üç yıllık sessizliğin ardından Slax hayatına kaldığı yerden devam ediyor; hem de daha önce olmadığı kadar güçlü bir şekilde..."

Slax, Slackware Linux üzerinden, CD'den çalıştırılabilir bir kullanıcı arabirimi tasarımı ve aynı zamanda sistemin tüm kurtarma işlerini yapmasına imkan tanıyan bir araç. Sistemin 7.0 sürümü ise içerisinde, "KDE4 desktop" ve "the GCC" gibi birçok farklı yeni özellik barındırıyor. Tüm bu yeniliklerse sadece 210MB'lık dosya boyutuna sahip. Tamamen ücretsiz olan dağıtım, istenildiği taktirde 16GB'lık özel Slax flash disket içerisinde 25 dolar karşılığı da temin edilebiliyor.

Download: Slax Linux 7.0

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

GCC dediği GNU C/C++ Compiler yani "the GCC" değil GCC demeniz daha doğru olurdu. Yine de yazı için teşekkürler.

Bu habere çok bayıldım windows 8 den sona en iyi haber

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir