Snapchat Windows 10 Mobile'a (nihayet) geliyor!

Windows Phone ve Windows 10 Mobile için gelen onlarca kötü haberin ardından, ilk kez iyi bir haber var!

  • Levent Öztürk
Snapchat Windows 10 Mobile'a (nihayet) geliyor!

Snapchat'in Windows Phone tarihi biraz karışık olabilir. Hizmetin CEO'sunun insanların halen bu işletim sistemini kullandığını bilmediğini söylemesi de durumu daha iyiye taşımadı. Ayrıca Snapchat, hizmetin üçüncü parti sunucularına da, "6discover" ve "6snap" gibi, şikayetlerini sunarak uygulamaların Windows Phone Store'dan kaldırılmasını istemişti.

Ancak Mayıs 2015'te Snapchat, bir Windows Phone uygulaması üzerinde çalıştığını duyurmuştu ve görünene uygulamanın yayımlanma tarihi, en azından Windows 10 Mobile için yaklaşıyor olabilir. Twitter'daki İspanyol Lumia Destek hesabında belirtilene göre Microsoft, Snapchat ile beraber çalışarak bir Windows 10 Mobile uygulaması geliştirmekte. Twitter üzerinde neden Snapchat'i yükleyemediğini soran bir kullanıcıya verilen cevapta, Snapchat'in mümkün olduğunca hızlı bir şekilde uygulamayı sunmak için çalıştığı belirtmekteydi.

Bu açıklamanın bir destek hesabından geldiği ve bu hesabın gerekli olan bilgilere sahip olup olmadığının bilinmediği düşünülürse, açıklamadan şüphe etmenin mümkün olduğu söylenebilir. Ancak Twitter üzerinden direkt olarak irtibata geçildiğinde bir Twitter sözcüsü her şeyin "yolunda olduğunu" ve "pozitif" gözüktüğünü açıklayarak, uygulamanın yakın bir zaman içerisinde Windows 10 Mobile'a ulaşacağını söylemekteydi.

Her ne kadar Microsoft bu durumu resmi bir şekilde Windows Blog'da doğrulamamış olsa da, Windows kullanıcıları yakın zaman içerisinde resmi Snapchat Windows 10 Mobile uygulamasına ulaşabilecekler gibi gözüküyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Şuan için lumia alınmaz. Alacaksanız surface phone u bekleyin. Biraz reklam yaptimı uygulama mağazasının geliştiğini insanlara gösterdimi belki ios a karşı biraz şansı olabilir.

@27 Haziran 2016 20:31 Kardeş Microsoft telefon üretmeyecek diye biliyorum artık,surface phoneda işide yatmış olması lazım. Sadece yazılım alanında devam edeceğini cihazların üretimi diğer firmalara bıraktı diye biliyorum.

@28 Haziran 2016 03:14 Öyle bir şey yok. Microsoft Nokia modelleri gibi giriş seviyesi, satmayan telefonları üretmeyeceğini açıkladı. Piyasada taşları yerinden oynatabilecek amiral gemileriyle gümbür gümbür gelmeden önce sistem altyapısını hazırlıyor sadece.

Bill Gates amcanın yerinde olsam o CEO bozuntusunu oradan aldırıp kendi elemanlarıma çaycı yapardım.

İnanmayııın gelecek te gelişecek te. Geldiği geliştiği zaman alırsınız. Biz yandık siz yanmayın. Ya tutarsa diye satılan tutmayınca 6 ay sonra piyasadan çekilen otomobil gibisin windowsphone.

stabilitesi pil kullanımı falan çok iyi lakin arayüz sıkıntı etkileyici pek bişey yok

@28 Haziran 2016 04:20 Windows 10 Mobile arayüzü oldukça güzel. Android ve iOS'taki klişe tasarımdan uzak ve oldukça hoş. Son derecede kullanışlı. Etkileşimli kutucuklarla daha da güzel olacaktır. Ondan sonra bir kere daha okumak isterdim hangisi daha güzelmiş :)

Sen de yorum yaz