Son Çeyreğin Yıldızı Robot Süpürgeler Oldu!

2018'in alışveriş istatistikleri, robot süpürgelerin şehir insanının vazgeçilmezleri arasına girdiğini gösteriyor. Peki, nasıl?

Son çeyreğin yıldızı robot süpürgeler oldu!

Günlük rutin işleri yenilikçi teknolojilerle çözüme kavuşturan tüketiciler, yaşam kalitelerini artıran akıllı ürünlere büyük ilgi gösteriyor. Şehir hayatının yoğun temposunda temizliğe vakit bulamayan tüketiciler, robot süpürgelere adeta akın ediyor. Temizliği otomatik hale getiren robot süpürgeler, şehirde yaşayan insanlar için olmazsa olmazlar arasına girdi. Sipariş sayılarındaki hızlı artış, bu ihtiyacın büyüklüğüne dikkat çekiyor. Anker'in yenilikçi süpürgesi Eufy Robovac ile ev temizliğinin en zahmetli kısımlarını robotlarla çözen kullanıcılar hem kendilerine hem de sevdiklerine daha fazla vakit ayırıyor.

Şehir hayatının yeni modası: Robot süpürgeler

Tüketicinin hayatını kolaylaştıran ürün portföyüne 2017 sonunda Anker'in Eufy Robovac robot süpürgesini ekleyen Hepsiburada, bir yıl içinde robot süpürgelerin arama hacimlerinin dörde katlandığını belirtti. Yoğun şehir hayatının yaşandığı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde robot süpürgeye ilginin zirveye çıktığı görülüyor. 2019 başında tüketicilerle buluşan yeni Robovac modeliyle birlikte sipariş sayılarının ikiye katlanması da dikkat çekiyor.

Ev temizliği akıllı süpürgelere emanet

İşlerin kendi kendine yapılmasını sağlayan ileri düzey teknoloji ürünleri, artık sadece iş hayatında değil evlerde de kullanılıyor. Anker'in uzun Ar-Ge çalışmaları sonunda tüketicilerin beğenisine sunduğu Eufy Robovac, kompakt tasarımıyla dışarıdan çok basit gibi görünse de içinde ileri seviye teknolojiler barındırıyor. Eufy Robovac, sürekli öğrenip kendini geliştiren yapay zekası sayesinde evin her bir köşesini analiz ediyor, temizlenmedik yer bırakmıyor.

Sahip olduğu kızılötesi sensörleriyle etrafındaki nesneleri algılayabilen Robovac, vazo ve saksı gibi kırılabilecek eşyaların etrafından dolanarak onlara zarar vermiyor, temizliğin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırıyor. Özel haritalandırma teknolojisiyle odaların şeklini belleğine kaydeden akıllı robot süpürge, odaların her bir köşesini uçtan uca süpürerek temizlikte ev halkından tam puan alıyor. Boşta kaldığında kendi kendine şarj ünitesine giderek gücünü tazeleyen Eufy Robovac'ın enerjisi bitmiyor. Böylece evler hiçbir ek müdahaleye gerek olmadan tümüyle otomatik şekilde temizleniyor.

Hayvanseverlerin hayatı Robovac ile kolaylaşıyor

Evini evcil hayvanlarla paylaşan hayvanseverlerin en büyük problemlerinden biri olan ve evin her tarafına yayılan tüyler, Eufy Robovac ile problem olmaktan çıkıyor. Robot süpürge önce tüyleri önce tespit ediyor, sonra da üçlü filtre sisteminden geçirerek ortadan kaldırıyor. Bunları yaparken geleneksel elektrikli süpürgelere oranla yüzde 75 daha sessiz çalışarak gürültü kirliliğinin önüne geçiyor, havadaki toz akarı ve küf sporu gibi tetikleyicileri toplayarak dışarıya verilen havanın daha temiz olmasını sağlıyor. Böylece tozlara alerjisi olan kullanıcılar evlerindeki temiz havanın keyfini çıkarırken, evcil hayvan beslemek isteyen ancak temizlik konusunda endişeleri olan tüketiciler ise kafalarındaki soru işaretlerinden kurtuluyor. Hayatlarını Eufy Robovac ile kolaylaştırmak isteyen hayvanseverler de aynı gün teslimat ve ücretsiz kargo gibi kolaylıklarla Hepsiburada üzerinden sipariş verebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz