Sonuna kadar Galaxy Note 7 diyenler, sandığınızdan çok!

Kullanım verileri, "patlarsa patlasın" diyen Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının sayısının endişe verici olduğunu söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Sonuna kadar Galaxy Note 7!

Samsung'un uyarılarına ve geri çağırma duyurusuna rağmen Galaxy Note 7 kullanım oranı, endişe verici seviyede kalmaya devam ediyor. Telefonla ilgili patlama haberlerine rağmen onu kullanmaktan vazgeçenlerin sayısında önemli bir düşüş yok.

Apteligent verileri, geri çağırmadan öncesiyle sonrası arasındaki kullanım oranlarında fark edilir derecede bir değişim olmadığını söylüyor. Apteligent CEO'su Andrew Levy'ye göre kullanım oranı, "mevcut kullanıcılar sayısında geri çağırma gününden bu yana neredeyse aynı". Samsung, dünya çapındaki tüm Galaxy Note 7'leri yaklaşık iki hafta önce geri çağırmıştı; Türkiye'deki kullanıcıların ne yapması gerektiğini sizlerle burada paylaşmıştık.

Geri çağırma konusunda harekete geçen tek büyük isim, Samsung değil. ABD'nin FAA, CPSC gibi kurumları da kullanıcılardan telefonlarını kullanmayı hemen bırakıp, mümkün olduğunca hızlı bir biçimde Samsung'a geri getirmelerini istiyor. ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu (CPSC) bu bağlamda yaklaşık 1 milyar cihazın geri çağırılmasına yönelik bir resmi duyuru da yaptı.

Özellikle Galaxy Note 7'den başka akıllı telefonu olmayan kullanıcıların ondan ayrılmak istememesini anlamak mümkün. Telefonlar, çoğumuz için günlük hayatın önemli bir parçası ancak patlama ve sakatlanma riskini düşündüğümüzde, buna hiç değmeyeceğini söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Valla bende henüz vermedim yenisi gelsin öyle vermeyi düşünüyorum

Sony Xperia M4 Aqua kullanıyorum. Bu telefonun en sevdiğim özelliklerinden biri de diagnostics'idir. Örneğin telefonunuz yüksek bir yerden mi düştü, diagnostics ile tüm donanımı testten geçirebiliyorsunuz. Benim Sony de dahil tüm telefon üreticilerine önerim şudur: Android'lere Battery Diagnostic'i de ekleyin! Herkes aldığı telfonu/bataryayı battery diagnostic'i ile şarj dışı&şarj esnası olmak üzere iki şekilde stres testinden geçirsin! Ayrıca Android sürekli bataryayı izlesin! >>>

Diagnostic'lerin özellikle de Battery Diagnostic'inin yasal bir zorunluluk haline getirilmesi gerektiği kanısındayım. Bu uygulamanın hem üretici şirketler, hem müşteriler, hem de telefonun/bataryanın kullanıldığı çevre için -Örneğin uçaklar- çok faydalı olacağı görüşündeyim...

Çeşitli tutarsızlıkları olan bir proje olduğu için Battery Diagnostic&Watcher Projesi iptal edilmiştir. Tutarsızlıklar: 1) Yangın ve elektrik çarpması tehlikesi var. 2) İnsanların cihazları pildeki olası sorunlar nedeniyle zarar görebilecektir. Bu riski de kimse almak istemeyecektir. 3) Her üretici kendi pili testlerden geçecek şekilde hilleli yazılım ve donanım kullanabilir. Proje iptal edilmiştir...

patlarsa patlasin bunlar ABD oyunu kanmayin .

Ben yenisini bekliyorum gelince vereceğim a7 kullanmak istemedim açıkçası

@cavraz servis telefon vermiyor zaten. Sakarya Samsung servisi elimizde yok deyip salladılar. servis te rezalet zaten 1 saat 10 dakikada sıra geldi de telefonu teslm edebildik. birinden ödünç telefon aldım onu kullanıyorum

İnsanlar cihazlarını geri getirip hem zahmetle girmek hemde zaman kaybetmek istemiyor.

yenisi geldi gel değiştir desinler hemen gidelim değiştirelim okadar güzelki ne iade edip parasını almayı nede başka model almayı düşünüyorum note7'den vazgeçmem :)

Açıkcası bende iade etmedim 1 ay var belki de daha fazla telefonu şarjda kullanmıyorum hızlı şarjı da kapattım yenisi geldi buyrun değiştirelim desinler öyle değiştirmek istiyorum. yedek cihaz var Xperia SP ama onu kullanmak da istemiyorum. A7 veriliyor deniliyor onu da bakalım ne zaman verecekler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play