Galaxy Note 7 için geri çağırma kararı!

Samsung, Galaxy Note 7 konusunda yaşadığı ciddi sorunu resmi ağızdan doğruladı; satışı durdurdu; satılan cihazları geri çağırdı!

  • Cenk Atlı
Galaxy Note 7 için geri çağırma kararı!

Samsung'un geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 7, bazı kalite kontrol sorunları nedeniyle kargo gönderilerinde gecikme problemiyle karşılaşıyordu. Firma konuyla ilgili Reuters'e yaptığı açıklamada "Galaxy Note 7'nin gönderimlerinin ürün kalitesi için uygulanan ekstra testler nedeniyle geciktiğini" zaten doğrulamıştı.

Bununla birlikte kalite kontrol testlerinin de tam olarak hangi bileşenleri kapsadığı tam olarak bilinmiyordu. Bazı raporlar ise sorunun Galaxy Note 7'nin şarj edilmesiyle ortaya çıkan patlamalarla ilgili olduğunu öne sürüyordu. Buna yol açanın ise şarj cihazları mı yoksa kablolar olduğu net değildi.

Fakat bugün, Samsung'dan gelen açıklama ile birlikte, satılan Galaxy Note 7'ler için bir geri çağırma programının hayata geçtiği duyuruldu; Note 7 satışlarının bir süre için durdurulduğu belirtildi. Bugüne dek 24 farklı patlama olayı yaşansa da, Samsung, müşteri memnuniyeti adına böyle bir karar aldığını söylüyor ve satılan cihazların, yenileri ile değiştirileceğini belirtiyor.

Bu geri çağırmanın ve satışlarda yaşanan aksamanın, Samsung'un bu çeyrekteki kar oranını ne yönde etkileyeceğini zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu tip sorunlar ne yazık ki olabiliyor. İnsanların telefonlarından biraz uzak kalmaları evlerinin yanıp kül olmasından, ailelerinin veya kendilerinin zarar görmesinden iyidir. Samsung'un böyle bir sorunu hasıraltı etmemesi ve sorunu çözmek için gerekli eforu derhal sarf etmesi tüm firmalar tarafından örnek alınması gereken bir davranıştır. Ayrıca olası felaketler çok büyük prestij kaybına ve çok büyük cezalara neden olabilirdi. Her iki açıdan da bakıldığında Samsung doğru olanı yapmıştır...

@cleverman bu sorunu göz ardı etme şansı yoktu zaten. Malum VR dağıttı, kullanım sırasında note7 ısınacağından, Allah korusun bir patlama ciddi sıkıntılar çıkarabilirdi.

Yetkili servisinden fırça yemiş birisi olarak size şunu öneririm " İşletim sistemi bedava olan firma onca parayı kaldırırken sizin sağlığınıza mı yer verecek madem iOS karşıtısınız gidin bu cihazların replikalarını alın en azından sürpriz yumurta çıkmıyor. "

Çok iyi bir karar. Iphone 6 da doknma sorunu var ama hiç geri çağırmadı.

Samsung popPhone (popCorn gibi :D )

Kalifornia Merkezli Batarya Tedariginden Kaynaklı Hatalı Bataryalar Dinlendiriliyor! İphone7 Öncesinde Ejder Öpücügü Olmus Olabilir...

Doğru bir karardır. Samsung üzerine düşeni yapmıştır.

Doğru olan en başta tüm kontrolleri eksiksiz yapıp böyle mağduriyetlere sebep olmamaktı!

Skandal resmen 3600 tl ye satılan bır telefon patlaması ne demek yangın cıkarda olen ınsanlardanda sorumludur dogru karar 3 kurusa mal edmeyın kalıtelu batarya koyun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play