Sony, cepten ince yeni 4K TV'lerini tanıttı

Sony'nin yeni Android'li LED TV'leri, cebinizdeki telefondan bile daha ince!

Sony, cepten ince yeni 4K TV'lerini tanıttı

Özellikle Philips'in son Android TV atağıyla birlikte canlanan Android TV rekabeti, Sony ile farklı bir boyuta taşınıyor. Sony'nin yeni duyurduğu televizyonlar, hem Android hem 4K hem de cep telefonundan ince tasarımlarıyla ortaya çıktı.

Sony, yaptığı etkinlikte yeni televizyon modellerini tanıttı. Ailenin en genişi 75 inç boyutunda ekrana sahip olan X940C modeli. HDR fonksiyonunu destekleyecek olan X940C modelinin belirtilen fiyatı ise 8000 dolar civarında. Öte yandan ailenin diğer üyesi olan X930C de 55 inç ile 65 inç ebatlarında gelecek ve bunlardan 65 inçlik modelinin ABD fiyatı 4499 dolar olacakken, 55 inçlik olanının ise İngiltere fiyatı 2599 euro olarak belirlenmiş.

Fiyat ve ekran boyutlarından bahsettiğimize göre Sony'nin X900C ailesinin en çok konuşulacak özelliğinden bahsedebiliriz. Sony X900C, tanıtımı itibariyle "dünyanın en ince LED TV"si olma başarısı gösteriyor. Şu an satıştaki akıllı telefonlardan 0.2 inç daha ince olan televizyonlar, bu özelliklerini ön plana çıkartıyorlar. Öte yandan elbette X900C ailesi Android işletim sistemine sahip, işlevsel, 4K desteği sağlamasıyla ise zengin görüntü sunuyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

telefondan daha ince ve daha güçlü... Apple koyunları çok bozulacak...

@kuyu0kazici sony nin yanına yaklaşamaz tv konusunda :D

Güzel tv'ye benziyor. Bu arada Doodle'ınızda güzel olmuş :D

Ne zaman gelecek buraya X900C tam aradığım tv

Hangi telefona göre ince

8k yı tercih ederdim

Ingilterede sterlin kullaniliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir