Sony Core'u denedik!

Sony'nin üzerinde ekranı bile olmayan bu garip ürünü ne işe yarıyor? Yerinde denedik!

Sony Core'u elimize aldık!

Sony'nin yeni giyilebilen teknolojisi Core'u CES 2014'te deneme şansı bulduk. Core, fitness dünyasında önemli değişiklikler yapmayı amaçlayan küçük, su geçirmez, ekransız bir çip.

İlk olarak Smartband adıyla tanıtılan Core'u kolunuza taktığınızda cihaz sadece uyuma, hareket, yaktığınız kaloriler gibi etkinliklerinizi izlemekle kalmıyor, Andorid'li tablet veya cebinize bir çağrı veya mesaj geldiğinde titreyerek size haber veriyor.

CES 2014'teki Sony temsilcisinin bize söylediğine göre Core, "bir fitness izleyicisinden çok daha fazlasını sunuyor." Sony, Core'a yeni aksesuarlar sunmak üzere birkaç donanım ortağıyla beraber çalıştıklarını söylüyor.

Core'un teknik özelliklerinin detayları şimdilik bilinmiyor, Sony bu detayları MWC 2014'e sakladığını söylüyor.

Core'u satın aldığınızda iki farklı boyutta Smartband'a sahip oluyorsunuz. Beyaz renk tasarıma sahip Core, Smartband'a takılıp çıkarılabiliyor. Core'u şarj etmek için ise ayrı bir şarj biriminden faydalanıyorsunuz. Kapsül kavisli bir şekle sahip, bu sayede bileğinize oturuyor. Core'u kayışına taktığınızda kolunuzda onun sadece lastik kenarlarını hissediyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Gereksiz yere para verecek insanlar bu alete. Yapabildikleri çok kısıtlı olmasına rağman fiyatı da uygun olmayacaktır. Şarkı değiştirmek ve adımlarımı saymak için bu alete para veremem.

@10 Oca 2014 00:45 Sony de kucak açmış seni bekliyordu para ver diye tüh bak yazık oldu......

@10 Oca 2014 00:45 Zaten iş alette değil lifeLog yazılımında sana istatistik sonuçları oluşturuyor.Sporcular için önemli bu tür şeyler.Bİlgisayar başı obeziysen zaten senin işine gelmez.

Kesinlikle bekliyorum en az QX serisi kadar yaratıcı bir ürün!

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Sony Core'u elimize aldık!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir