Sony'den "dev" tablet mi geliyor?

Sony'nin üzerinde çalıştığı yeni tablet, bugünün "küçük" tabletlerinden çok farklı!

Sony'den "dev" tablet mi geliyor?

Tabletler "mini" boyutlara inmesinin ardından yeni modellerle artık daha büyük boyutlarda karşımıza çıkabiliyorlar. Buna örnek olarak Samsung'un halihazırda bulunan 12 inç boyutundaki Android'li tabletini gösterebiliriz. Öte yandan Apple'ın yine 12 inç ekranlı iPad Pro üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Anlaşılan Sony de bu rekabetten geri kalmayacak. Zira gelen haberler, Sony'nin çok yakında "büyük" bir tabletle karşımıza çıkacağı yönünde.

Samsung'un ardından Apple'ın önümüzdeki yıl 12 in. boyutlu iPad Pro tabletini piyasaya sürmesi bekleniyor. Buna karşılık Sony de atak geliştiriyor gibi görünüyor. Sony'nin üzerinde çalıştığı "dev" tableti, tam 12.9 inç boyutunda ve 3840x2400 piksel çözünürlüğünde olacak. Qualcomm işlemci ve 8 megapiksel kamera ile gelecek olan tabletin kalınlığı ise yalnızca 8.6 mm olacak.

Sony'nin "dev" tabletinin fiyatının henüz ne olacağı bilinmiyor. Ancak 1000 dolar civarında bir fiyat etiketiyle ortaya çıkacağı gibi bir izlenim söz konusu. Zira tablet üst segment kullanıcılara uygun ölçüde olacak. Sony'nin bu yeni "dev" tabletini 2015'te görmeyi umuyoruz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sony markasi bitmiştir.yaptigi ürünler yetersiz teknoloji bence

hadi oradan iyi araştırda gell

@27 Ara 2014 12:17 Aynen kardeş Z4 Tablet Ultra'nın özellikleri çok boş gerçekten 10 sene önceki özellikler. 4K ekran, Snapdragon 810, 6GB RAM, Su geçirmezlik, 64GB dahili hafıza, 12100mAh batarya, Hi-Res ses çipi 13 inç... vs. çok geriden geliyor inşallah batar

4k ekranlar SONY den sorulur

@27 Ara 2014 12:17 Aynen kardeş Z4 Tablet Ultra'nın özellikleri çok boş gerçekten 10 sene önceki özellikler. 4K ekran, Snapdragon 810, 6GB RAM, Su geçirmezlik, 64GB dahili hafıza, 12100mAh batarya, Hi-Res ses çipi 13 inç... vs. çok geriden geliyor inşallah batar ewet yaa, yazık sony de de hiç teknoloji yokmuş, baksanıza şu özelliklere sony için üzüldüm bak şimdi batacak :-) samsung ve lg de bu özellikte kaç cihaz var acaba ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir