Samsung Galaxy Note Pro 12.2 incelemesi Galaxy Note Pro 12.2 detaylı testte!

Samsung'un dev boyutlu profesyonel tableti Galaxy Note Pro 12.2'yi her yönüyle test ettik!

CHIP ONLINE Notu
83
 • Kullanım (%40)88
 • Ekran (%15)90
 • Donanım Özellikleri (%15)95
 • Taşınabilirlik (%10)80
 • Fiyat / Performans (%20)60
 • Geniş çalışma alanı
 • Parlak ekran
 • İyi pil ömrü
 • Samsung arayüzü
 • Başarılı kamera
 • Sınıfında lider performans
 • Pahalı
 • Ağır

Samsung'un maksi tablet kategorisinde yer verdiği dev tableti Galaxy Note Pro 12.2, hatırlayacak olursanız CES 2014 fuarında tanıtılmıştı. Tanıtımının ardından bugünlerde ülkemizde de satışa sunulan Galaxy Note Pro 12.2, satışa sunulmasıyla birlikte test merkezimize de konuk oldu.

12.2 inç boyutunda ekranıyla 2560x1600 piksel çözünürlük sunan Galaxy Note Pro 12.2, S Pen kalemle birlikte geliyor. İşletim sistemi olarak son Android sürümü 4.4 KitKat'i kullanması büyük avantaj. İncelediğimiz modelin SM-P900 olduğunu da hemen belirtelim. Bu modelle yalnızca Wi-Fi desteği sunan Galaxy Note Pro 12.2'nin ayrıca 3G ve LTE destekli modelleri de bulunuyor. Bu modellerden LTE'li olanda işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 800 kullanılırken, ülkemizde satışa sunulan Galaxy Note Pro 12.2'de 8 çekirdekli Exynos işlemci bulunuyor.

Dev ekranı nedeniyle daha çok profesyonel kullanıma hitap eden Galaxy Note Pro 12.2, ayrıca satın alınabilecek kılıf, klavye ve fare setiyle birlikte bir dizüstü bilgisayar veya kompakt bir masaüstü PC alternatifi olarak da tercih edilebilir elbette. Ancak bunda ne kadar etkili olduğunu hep birlikte incelememiz süresince göreceğiz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan Galaxy Note Pro 12.2'ye yakından bakalım. Söze önce dev tabletin tasarımından başlayalım.

Deri kaplamalı şık tasarım

Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulan Galaxy Note Pro 12.2, dev bir cüsseye sahip. Elbette bunun nedeni 12.2 inç boyutundaki ekranı. Böylece geniş bir çalışma alanı sunan tablet, oldukça şık görünüyor. 7.95 mm'lik kalınlığıyla oldukça ince olduğunu söyleyebiliriz. Ancak 750 gramlık ağırlığıyla uzun süre elde taşımanız zor.

Samsung, tabletin arka yüzünde yine deri malzemeyi kullanmış. Bu da elde tutuş hissi kadar görünüşe de olumlu anlamda katkıda bulunuyor. Tabletin çevresini saran çerçeve metalik. Bağlantılar da bu metalik çerçeveye konumlanmış.

Tabletin sol yüzünde kulaklık, sağ tarafında ise şık bir kapak altında microSD kart bağlantısını görüyoruz. Hemen yanında microUSB bağlantısı bulunuyor. Bu nokta Android'li cihazlardan farklı görünüyor, zira tablette microUSB 3.0 portu kullanılmış. Tablette hoparlörler de daha iyi bir ses performansı için her iki tarafa konumlanmış. Ayrıca üst kenarda güç ve ses butonlarını görüyoruz. Tabletin ön ve arka yüzünde kameralar da unutulmamış elbette.

Önemli özellikler

Yeniden Galaxy Note Pro 12.2'nin ekranına dönelim. 12.2 inç boyutundaki ekranda panel olarak Super Clear LCD kullanılmış. 2560x1600 piksel çözünürlüğünde olan ekran iyi görünüyor. Renkler fazlasıyla canlı ve parlak. 10.1 inç tabletlere göre 1.5 kat daha fazla görüntüleme alanı sunan tablet, böylece geniş çalışma alanı sahibi. Bu da tabletin en büyük artısı.  

Elbette Note Pro 12.2'nin tek numarası yalnızca ekranının büyük olması değil. Bu ekranın nasıl kullanıldığı da önemli ve bir profesyonel tablet olarak Note Pro 12.2 bunu çok iyi bir şekilde sağlıyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle gelen Note Pro 12.2, elbette yine Samsung'un kendi arayüzünü kullanıyor. Arayüz bir hayli gelişmiş. Android KitKat'in üzerine yerleştirdiği Flipboard stili Magazine UX arayüzü, widget ve uygulamaları Flipboard stilinde gösteriyor.

Profesyonel bir kullanım amaçlandığından dolayı arabirimde üç önemli ekran sunuluyor. Bunlardan ilkinde dikkat çekenler Haberler, E-posta ve Google ajandası. Diğer ekranda profesyoneller için tablette yüklü olarak sunulan e-Meeting, WebEx, Remote PC ve Hancom Office uygulamaları geniş bir şekilde yer tutuyor. Sonraki ekran ise Samsung uygulamalarına ayrılmış durumda. Samsung Hubs, Samsung Apps ve sık kullanılan uygulamalar burada dikkat çeken elementler. Ekranın köşesindeki küçük daireye tıklayarak Android uygulama ekranına erişebiliyorsunuz. Burada da iki sekme halinde uygulamalar ve widget'lar birbirinden ayrılmış.

Çoklu pencere ve S-Pen

Diğer yandan Note Pro 12.2'nin diğer bir özelliği ise Çoklu Pencere özelliği. Parmağınızı ekranın sağ tarafından hafifçe kaydırdığınızda ortaya çıkan çekmece içindeki uygulamaları ekrana ayrı pencereler halinde açabiliyor ve böylece aynı anda farklı uygulamalarda çalışabiliyorsunuz. Bunlar profesyonel kullanımda verimliliği arttırıcı etkenler.

Profesyonel kullanımdan bahsetmişken S-Pen'i de atlamamak gerek. Note Pro 12.2, Samsung'un akıllı kalemi S-Pen'i de beraberinde getiriyor. Hemen tabletin sağ kenarında kendine yer bulan S Pen, Note Pro 12.2'yi tamamlayan yegane birim. Temassız Komut, Görev Notu, Karalama Defteri, Ekran Notu, S Finder ve Kalem Penceresi gibi yaratıcılık, hız ve verimlilik odaklı çözümleri sunan S Pen, ayrıca S Note uygulamasıyla olan uyumuyla da Note Pro 12.2'nin en önemli parçası. Kullanımıyla incelediğimiz süre boyunca bir hayli beğendiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Teknik kadro ve performans

Şimdi gelelim Note Pro 12.2'nin üzerinde yer verilen teknik ekipmana. Az önce de söz ettiğimiz gibi incelediğimiz tabletin modeli SM-P900, yani Exynos işlemcili model. Tabletin LTE'li sürümü Qualcomm Snapdragon 800'le gelirken, Wi-Fi ve 3G Wi-Fi modellerinde Samsung'un Exynos işlemcisi tercih edilmiş. 8 çekirdekli Exynos işlemcinin dördü 1.9 GHz hızında çalışırken, diğer dördü ise 1.3 GHz hızında çalışıyor. Tablette göze çarpan bir diğer önemli detaysa 3 GB RAM taşıması. 32 GB gibi geniş bir dahili hafızanın da sahibi olan tablet, ayrıca microSD yoluyla 64 GB daha depolama alanı desteği sunuyor. Tabletin bataryası ise oldukça geniş, tam 9500 mAh.

Note Pro 12.2'nin test sonuçlarından da bahsedelim. AnTuTu Benchmark'tan tam 34734 skorunu alan tablet, 8 çekirdekli işlemci ve 3 GB RAM'in hakkını veriyor. CPU Prime'da 8291 puanla az farkla ikinci sıraya yerleşen tablet, HTML5 testinden de 1828 gibi iyi bir skor elde ediyor. Tabletin grafik biriminde yer alan Mali GPU ailesinin üyesi Mali-T628 MP6 ile iyi bir grafik başarımı sunduğunu da söyleyelim. Her ne kadar Epic Cidatel'de 27.6 FPS alsa da, bu sonucun 2560x1600 piksel çözünürlükte alındığını göz önünde bulundurmak gerek.

Performans notları

Note Pro 12.2'nin performansını özellikle profesyonel kullanımları gözeterek değerlendirmek gerek. Sahip olduğu 8 çekirdekli işlemcisi ve güçlü bellek hacmiyle birlikte profesyonel yönde kullanımlarda rahat bir performans alabiliyorsunuz. Ofis uygulamaları, internet dolaşımı veya video oynatımında büyük ekranın da avantajıyla birlikte rahat hareket etmeniz mümkün. Burada tek beğenmediğimiz nokta Çoklu Pencere ile çalışırken performansın bazı noktalarda düşmesi oldu. Aynı anda birden fazla pencereyi açıp çalışmanız mümkün, fakat pencereler arasında geçiş yaparken ve pencereleri ekranda hareket ettirdiğimiz sırada performans kaybına rastladık. Bu da kullanımı olumsuz etkiliyor. Bu noktada arabirimin gelişimini sürdürmesi gerektiğini söylemek mümkün.

Diğer yandan medya, ses ve oyun performansıyla da gözlemlediğimiz tablet, hoparlörlerin çift taraflı yerleştirilmesi sayesinde iyi bir ses başarısı yakalamasının yanında, ekranın yüksek çözünürlüğü ile iyi video gösterimi de sunabiliyor. Oyun performansı da gayet beğenilecek türden. Dead Trigger 2Fractal Combat ve Real Racing 3 oynadığımız tablet, konsol potansiyeli taşıyor.

Kamera notları

Galaxy Note Pro 12.2'nin başarılı olduğu diğer bir nokta, üzerinde yer alan ana kamera. 8.0 megapiksel değerinde bir kameraya yer verilen tablette kameradan ziyade kamera yazılımında yer alan geniş seçenekler dikkat çekiyor. Zengin mod seçeneği sunan kamera, çekim hızıyla da başarılı. Çekim tuşuna bastığınız anda görüntüyü yakalayan kamera, 4:3 oranda 3264x2448 piksel, 16:9 formatta da 3264x1836 piksel fotoğraf çekiyor. Video olarak da elbette 30 FPS'de 1080p kayıt ihmal edilmemiş. Zengin mod seçeneği dedik; peki, bu modlar arasında neler yer alıyor? Otomatik çekim modu başta olmak üzere; güzel yüz, en iyi fotoğraf, en iyi yüz, sesli fotoğraf, dram, zengin ton (HDR), panoramik ve spor gibi çeşitli modlar sunan Note Pro 12.2, böylece kamera yazılımıyla her tablette karşılaşmadığımız türden bir deneyim sunuyor. Yazılım, saydıklarımızın yanında daha pek çok detayı da barındırıyor. Hepsi keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Tabletin fotoğraf kalitesiyle de oldukça iyi sonuçlar verdiğini hemen söyleyelim. Çektiğimiz bazı kareleri sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdaki karelere bakarak kameranın iyi performans gösterdiğini söylemek mümkün. Makro çekimlerde derinlik alabildiğiniz kamera, üzerindeki LED flaş ile gece çekimlerine de hazır durumda. Son olarak ön kamerasıyla 2.0 megapiksel çözünürlük sunan Samsung'un, bu yönüyle özellikle iPad Air'in 1.2 MP kamerasıyla karşılaştırıldığında, cömert davrandığını da sözlerimize ekleyelim.Pil ömrü ve aksesuar seçenekleri

Tabletin 9500 mAh'lik bir batarya ile geldiğini söylemiştik. Verimli çalışması için oldukça yeterli bir bataryaya sahip olan Note Pro 12.2, internet ağırlıklı çalışma performansıyla 13 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. Tablette video görüntülediğinizde alacağınız maksimum pil ömrü 11 saat. Bunlar da konforlu bir kullanım için yeterli değerler. Kısacası tabletle dışarıda olduğunuz zamanı kablolardan uzak geçirebilirsiniz.

İncelememizin başında tabletin microUSB 3.0 portuna sahip olduğunu söylemiştik. Kutu içeriğinde elbette kendi USB 3.0 kablosu çıkıyor, ancak dilerseniz tableti tipik microUSB kablosuyla da şarj edebiliyorsunuz. microUSB kablosunu portun tek tarafına takıyorsunuz, ancak bu şekilde daha yavaş şarj olduğunu söyleyelim. Tableti hızlı şarj etmek için kendi kablosunu kullanmanız daha iyi olacak.

Aksesuar seçenekleri

Ve son olarak Note Pro 12.2'nin aksesuarlarından bahsedelim, ardından da incelemeyi sonlandıralım. İncelememizin başında Note Pro 12.2'nin -büyük ekranından dolayı da- ayrıca satın alınabilecek Samsung kılıf, klavye ve fare setiyle birlikte bir dizüstü bilgisayar alternatifi olarak da kullanılabileceğini söylemiştik. Tablet bize de test için bu üç aksesuarla birlikte geldi. Aksesuarların hem tasarımlarının hem kullanımlarının gayet işlevsel olduğunu baştan söyleyelim. Note Pro 12.2'nin ekranı büyük olduğundan sürekli elinizde tutamıyorsunuz; kılıfıyla birlikte masaya konumlandırmak isteyebiliyor ve bu aksesuarlarla bir dizüstü veya kompakt masaüstü bilgisayar alternatifi olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak yine de Note Pro 12.2'nin esas alanı bu değil. Bir alternatif olarak tercih edilebilir belki ancak taş yerinde ağırdır. O nedenle Note Pro 12.2'nin böyle bir kullanımı direkt olarak karşılamadığını, ancak aksesuarlarla kullanımını zenginleştirdiğini söyleyelim.

Özetle

Note Pro 12.2, profesyonel kullanımlar için ideal bir tablet. 12.2 inç büyüklüğündeki ekranı geniş çalışma alanı sunarken S-Pen kalemiyle de gayet işlevsel davranabiliyor. Özellikle S-Pen kalemle potansiyelini ortaya çıkartan tablet, Samsung'un Android 4.4 KitKat'in üzerine yerleştirdiği Magazine UX arayüzüyle büyük iş yapıyor. Arayüzü beğendik, fakat geliştirilmeye devam edilmesi gerekiyor.

Tabletin ekranı sebebiyle büyük ve ağır olduğu aşikar. Bu nedenle sürekli taşımak sıkıntı yaratabilir; aksesuar setine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada aksesuarlarla kullanımını beğendiğimizi de söyleyelim.

Bahsettiklerimizin yanında tabletin beğendiğimiz özellikleri arasında sınıfında başarılı performansı, pil ömrü yönetimi ve elbette zengin seçenekler sunan kamerası bulunuyor.

Peki, Note Pro 12.2'nin fiyatı ne kadar? Bize verilen bilgiye göre Note Pro 12.2'nin (Wi-Fi'lı model) piyasa fiyatı 2.199 TL. Bu aynı zamanda tabletin en önemli eksisini de oluşturuyor. Wi-Fi + 3G modeli ise 2.499 TL'lik fiyatıyla dikkat çekiyor.

Kimler Almalı

Samsung Galaxy Note Pro 12.2, kesinlikle profesyonel kullanıcılar tarafından yakından incelemesi gereken bir tablet. Güçlü özellikleriyle dikkat çeken tablet, bir tablet deneyiminden daha fazlasını sunabiliyor. Özellikle yer alan S-Pen kalemle, profesyonel kullanıcılar için iyi bir platform olabilir.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy Note Pro 12.2
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 83
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Model SM-P900
İşletim Sistemi Android 4.4
İşlemci Exynos 5 Octa 5420
İşlemci Hızı 1.9 GHz
Çekirdek (CPU) 8
Ekran Teknolojisi Super Clear LCD
Ekran Boyutu 12.2 inç
Ekran Çözünürlüğü 2560 × 1600 px
Grafik İşlemci Mali-T628 MP6
Bellek (RAM) 3 GB
Dahili Depolama 32 GB
Arttırılabilir Depolama 64 GB
Ön Kamera 2.0 MP
Arka Kamera 8.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Var
LTE (4G) Yok
Bluetooth Var
MicroSD Var
HDMI Yok
USB Var
Pil Kapasitesi 9500 mAH
Pil Ömrü 13 saat
Boyutlar 295.6 × 204 × 7.95 mm
Ağırlık 750 gr.

Alternatifleri

Samsung Galaxy Note Pro 12.2'ye alternatif olarak aynı fiyat aralığında Apple iPad Air'i önerebiliriz. iPad Air'in 64 GB'lık sürümü Note Pro 12.2'den daha ucuz olmasıyla dikkat çekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 50 Yorum

Çok pahalı. Fiyatı (3G'li) 1.500 lere düşerse alınması muhtemel.

Androidli tabletin bu kadar büyük olması çok saçma olmuş android tabletler için 10.1 inç ideal bu büyüklükte tablete en yakışan işletim sistemi elbette windows 8/8.1 olurdu. Tabi bu birazda kişesel bakış açısı

Çok büyük laptop fiyatında.

Sınıfında lider performans Z2 tabletin S801 ile geliyor ;)

O fiyata taş gibi ultrabooklar var

Ekran boyutu büyüyünce mi profesyonel oluyor anlamadım

Teknoloji markette test şansı buldum arayüz kasıyor hala

@29 Mart 2014 16:55 kesinlikle atılmıyorum, 1 yıldır saat gii tıkır tıkır

Bir tablet Z2 değil.

o paraya gidin Windows 8.1 gerçek bir tablet pc alın. andoridle anca angry bird oynarsınız profesyonel çalışacaksanız Windows şart

Bunu gordum fiyati 770 euro yazmislar.buna okadar para verilmez 600 euro olsa tamam ama fiyat yuksek tablet teknolojisi yetersiz bence almaya degmez.

merhabalar ben dün bu cihazı aldım fakat şu içerisindeki hancome office programından yararlanamadım bilgi verebilecek olan var mı ?

@01 Nis 2014 22:01 tablet nasil arkadas memnunmusun ?şöyle yorumlarini yazip bizi aydinlatsana tesekkurler şimdiden

Bence ofis programları oldukça kullanışlı. not defterinde kompleks denklemleri kalem ile yazmak çok kolay.İnternet bağlantı hızı da oldukça yüksek

2000 TL ona vermek yerine güzel bir pc alırım

İKİNCİ ELİNİ ALİRİM

Android isletim sisteminden uzak durun .bes para etmiyor onu diyeyim eger ben sabirliyim bana kafayi yedirttirsede kullanirim derseniz secim sizin.

Tablet kullanan biri olarak android isletim sistemi cok dandirik .flas destek yok istedigin videoyu izleyemiuorsun android virus yuvasi bakan ilginen yok sacma sapan uygulama dolu.fecebookta paylasim yaptirirken sapitiyor resimler iç içe geciyor.kesinlikle uzak durun bir laptopun yerini tutamaz yetersiz teknoloji aldihima pismanim

Apple den sonra kullanınca = stabillik ve banka güvenilirliği > SIFIR

Windows 9 bekleyecegim bundan sonra androitte benden para yok .çünkü calismayan sapitan ne yaptigi belli olmayan sistem ya sabir mevlam soyle adam gibi calisan bir laptopum olmadi .

selamlar, Bu cihazı alalı iki ay oldu, fakat hala düzgün bir şekilde kullanabilmiş değilim. Cihazdaki sorun, video izlerken, sörf yaparken kendi kendine tuş kilidi yapıp ekranı kapıyor. Bunun dışında da cihazı kullanırken, yani yatay veya dik tutarken konumunu değiştirdiğiniz anda ekranı kapatıyor, tuş kilidine geçiyor. Bu sorun için cihaz üç kere servise gitti. Beşiktaş taki samsung servisi sadece yazılımı güncelleyip geri gönderdi. Dedikleri tek şey biz bir hata gözlemleyemedik oldu. Bu cihazı teknosadan aldım onlarda yardımcı olacaklarını söylediler ama yalandı yunca servis ne derse onu savundular. Kısacası cihazı aldığımdan beri kullanamadım. Anca iki ay boyunca servise gidip geldi. Size tavsiyem kesinlikle bulaşmayın. Ayrıca kullananlar varsa ricam böyle bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadıklarını yazabilir ler mi? teşekkürler.

@24 Haz 2014 00:53 ben de yeni aldım. kapanıp duruyor. yarın götüreceğim bakalım...

Sansörunü kapamayi denedin mi benimde kilifindayken kapaniyordu ozelliklerinden kapadin sikinti yok tablete de olumsuz laf atanlarada 10 numara tablet notbooklara 5 ceker

@24 Haziran 2014 00:53 Ewet kapanıyor bu kazandığında geri al tuşları veya tableti kapama tuşu falan çalışmıyor basılı tutuyorum ama kapanmıyor uyuz tableti duvara çarparak sonunda nerden aldım

bu şuan dünyanın en iyi tableti almakda pişman olmazsınız

abi anlamayanlar lütfen milleti yanlış aydınlatmasın şuan windowsmuş ipadmış hepsine bin basar windows ipad felan bunun yanında para verseler alınmaz ekraan büyüklüğü ve profosyonel oldugu için (oyuncak) olmadığı için fiyatıda gayet normal

Evet ayni ekran kapanma sorununu ben de yasiyorum once tabletin kendine ait ve istendiginde kapatilabilecek akilli bi ozelligi zannettim :D ancak arada bir durup dururken bile kapandigini gordum. Bununla ilgili henuz bisey yapmadim biraz usendim acikcasi ve son bi kac gundur de olmuyor.

Sonra tümden kapanıyor ben gidip bugün verdim kısa devre yapmıştır diyor Ana kartın

Beyler şu an yetmişine merdiven dayadım eğer bu alet öğrenci iken elimde olsaydı Çok başka olurdu neyse yinede hayatımı süper değiştirdi her türlü belgemi 4/4 lük gönderiyorum bu aletle kendimi gerçekten çok özgür buluyorum müthiş bir performans yapana helal olsun.

@15 Tem 2014 13:31 yetmişine merdiven dayayan birinin üslubu degil bu yorum.. kandırmayı bırakın insanları

arkadaslar biraz bekleyin fiyati dusunce alirsiniz ben para biriktiriyorum 9-10ay sonra ne kadara duserse ona gore alicam mart ayinda 2000tl di ekimde ise 1350 tl ye dustu yani biraz da ha bekleyin 700 e 800 e duser boyle fiyata da kesin duser ben hemen alirim

ben aldım bile 2000

Klavye ve mouse setini yanında veriyormu

Samsung galaxs note pro 12.2 sahibiyim. Tabletimin defa sorunlar yaşıyorum. Saliselik gitmeleri oluyor yani ekran kararıp açılıyor ayrıca kilit tuşuna 10-15 defa basınca açılıyor sizde bu sorunları yaşıyorsunuz bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

Samsung galaxs note pro 12.2 aldım alalı üç hafta oldu tabletin dokunmatiğinde ,klavyesinde, şarj almasında ve de hızında sorunlar yaşıyorum tablet ilk haftadan sorunlar çıkarmaya başladı ufak tefek şeylerdir diye düşünmüştüm ama sorunları gitgide arttı aldığım yere götürdüm ve bana yazılım güncellemesi yapacağız yazılımında problem olabilir dediler.Bir ay olmadan arızalı ürünler tüketici haklarının 4077/ 4 üncü maddesine göre iade edilebiliyor

Felaket kötü bir alet..Samsunga yakışmamış.Sakın almayın..

Galaxy pro 12.2 sim kartli kullaniyorum muhtesem urun pisman olmayacaksiniz... paraniz varsa hic dusunmeyin.

Ben de bu konuyu merak ediyordum,tanıtımlarda sim kart girişinden hiç bahsetmiyor,internete yalnızca wifi üzerinden bağlanmıyordur herhalde.

Bizde hword office programı kendi kendine duruyor ve bazı programlar da duruyor nedeni bilen var mı

Alalı 2 ay olacak ve çok memnunum, maşallah diyeyim. Aksesuarları inanılmaz pahalı ve fazla ürün bulunmuyor büyük olduğu için, ürün çıkartılmamasından ve olanların da pahalı olmasından şikayetçiyim sadece.

kalyve bulamıyorum yardım ??

Yorumumu neden yayınlamıyorsunuz anlamış değilim??? Yayınlamanız için illa olumlu birşeyler mi yazmak lazım? Olumsuz yazılanları da yayınlayın lütfen ki, almak isteyenler öğrensin boşa para verip almasın! 6 ay oldu bu cihazı alalı, bugün ikinci kez servisten aldım.. Ekran ışığı sürekli göz kırpar gibi yanıp yanıp sönüyor cihazı kullanamıyorum. İki kez ekranı değişti. Hem de çok çok özenle kullanmama rağmen! Değil cihazı düşürmek çarpmak, en ufak bir sarsıntı bile olmadı. Şuan servisten geldi ekran ışığı normale dönmüş. Bir önceki servis dönüşü de iyidi,ama 1 ay sonra gene sorunlar tekrarlanmıştı. Bu kez de aynısı olursa sanırım nereye gerekiyorsa başvurucam bu cihazı istemiyorum yeter artık.. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum uzak dursunlar..

@14 Mar 2015 18:19 aynı sorunları fazlasıyla ben de kendi cihazımda yaşadım... gerçek bir note 2 aşıgıyım ancak note 12.2 rezalet bir cihaz.... çok güzel özellikleri var aslında; spen i uygulamaları, geniş ekranı ancak ekranın kendi kendine kapanması, şarjın bir anda bitti gösterip ekranın ışıgını azaltması ancak birgün boyunca bitmemesi.. %1 gösterdiginde cihazı kapatıp açtıgımda %30 larda 40larda şarjı var gösternesi ...gibi.. ayrıca uygulamalardan bazılarında cihaz aşırı kasıyor ve kapatıp açıyor... tüm çizim çöpe... yapma samsung !!

@14 Mart 2015 18:19 şans, 1 yıldır kullanıyorum deli alet, tıkır tıkır, ayrıca sim kartısına gerek de yok, telefondan hotspot yaparak süper hızlımkullanabilirsiniz

@16 Nisan 2015 15:52 arkadash, bende bu pil yuzdesi sorunu aynen sendeki gibi. Onu cozebildin mi? Ben ama 10.1 2014 edition kullaniyorum

ekran yajıp sönme yani kararma problemi var cihazı 3 ay kullan aynısı oluyor pilini değiştim düzeldi 3 ay sonra yıne tekrar ettı

Bu tablet de, dergi okumak çok zevklidir. Çünkü zoom yapmaya gerek yok, böylece dikkatini dağıtmaz.

Bıktım ben ya hadi geniş ekranı ancak ekranın kendi kendine kapanması, şarjın bir anda bitti gösterip ekranın ışıgını azaltması ancak birgün boyunca bitmemesi.. %1 gösterdiginde cihazı kapatıp açtıgımda %30 larda 40larda şarjı var gösternesi ...gibi.. ayrıca uygulamalardan bazılarında cihaz aşırı kasıyor ve kapatıp açıyor... tüm çizim çöpe... samsung A nasıl iade ederiz parayı kurtarırız acaba

Ekranın sürekli yanıp sönme probleminin çözümü yok mu?

Sakın almayın sakin sürekli ısınma uyarısı verip ekranı kapatıyor. Sadece mail açıp okuyun asla youtube yada hareketli video Görseli açmayın sizi üzer.

Sen de yorum yaz