Sony Vaio Tap 21'i yerinde denedik!

Sony'nin 21 inç'lik dev tabletini IFA'da elimize geçirdik! İşte ilk deneyimlerimiz...

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Vaio Tap 21'i yerinde denedik!

Tablet olarak adlandırılsa da taşınabilir bir cihaz arayışındaysanız, Sony Vaio Tap 21'den farklı yerlere bakmanız gerekebilir. Zira Vaio Tap 21 devasa bir tablet; aslında esas olarak bir hepsi-bir-arada PC sistemi.

Sony, daha önce de Vaio Tap 20 ile dev tablet işine el atmıştı. IFA 2013'te deneme fırsatı bulduğumuz Tap 21 ise 1 inç daha büyük, teknik özellikleri güçlendirilmiş bir tablet. Sony Vaio Tap 21'in 1 inç daha büyük olmasına rağmen daha hafif olduğunu hemen söyleyelim. Selefinin yarısı ağırlığında Sony Vaio Tap 21, "sadece" 3.6kg. Bu, tabletinizi otobüste çıkarıp onunla rahatlıkla oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor, ancak cihaz çok daha ince görünüyor.

Son derece parlak olan ekranın çözünürlüğü de 1920 x 1080'e ulaştırılmış, dolayısıyla tablet film izlemek için daha ideal bir hale gelmiş. Cihazı bir PC ekranından masa tabletine dönüştürmeniz de daha kolay. Air Hockey ile yaptığımız denemelerde cihazın performansından etkilendiğimizi söyleyelim.

Ekranın tepki süresi son derece iyi. Sony, 10 parmak destekli dokunmatik teknolojiyi kullanan birçok uygulamayı da Tap 21 ile beraber sunuyor.

Sony'nin dokunmatik ekran uygulamalarının yanında 200 dolar değerindeki Movie Studio Platinum, Acid Music Studio, Sound Forge Audio Studio yazılımları da Vaio Tap 21'de yüklü bulunuyor.

İlk kararımız

Tap 21 her ne kadar ilgimizi çekmiş olsa da tabletin devasa boyutu aklımızda soru işaretleri oluşturdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Benim ekranim zaten 21 inc ama bu guzelmis :)

Rahatlıkla taşınabilir bir masaüstü bilgisayar boyutunun nesi kafanızı karıştırdı hayret bir şey? Normal bir masaüstü bilgisayar ile yapamiyacağınız kucağınıza almak masaya yatay bir şekilde koymak ve istediğiniz yere rahatça taşıyabildiğiniz için tablet deniyor. Tablet olduğunu iddia ettiği için değil....

Bu tablet değil ki, 2'si bir arada PC. Tablet dediğin taşınır çantana sığar internete girmeni basit oyunlar oynamanı sağlar, bu aleti iş yerine alıp profesyonelce iş yapmak için kullanırsın, evde eğlenmek için kullanırsın. Zaten aklı olan kimse bu aleti otobüste oyun oynamak için almaz... Sevgili Chip boyutu bir eksi olarak göstermiş ama bu bir eksi değil artı...

ben hayatımda böyle kullanışsızlık görmedim. tabletler taşınabilir olduğu için vardır, bu cihaz ise dizüstü bilgisayardan bile daha zor taşınılır.

Bu bilgisayar bildiğin..

sap taksak kürek olarak da kullanabiliriz. bence mükemmel.

Sacmalik. Boyle tablet mi olurmus =)

hazımsızlar :D all in one pc bu ne tableti bunda asphalt mı oynuyacan sağa sola sallayarak töbe Yarabbim :D

Bu alet tasimak icin degil ki. Desktop replacement yani masaustu karsiligi. Yok ben malim. 60 CM lik aleti cantamda gezdirecegim diyorsaniz tutan yok tabii. :D

transformer aio özentisi

transformer aio özentisi diyen ziyaretçi bunun aynısı geçen senede vardı hazımsız 2 :) hem android yok bunda saf oğlan

valla ben aldim masama da koydum super cok memnunum tavsiye ederim sony appler de fena sayilmaz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play