Sony Walkman S: Yeni bir mucize mi?

Sony'nin S serisi Walkman'leri henüz piyasaya çıkmadı; ama internette tam gaz tartışılıyor...

Beklenildiği kadar başarılı olabilecek mi?
Sony S serisi Walkman'lerden bir görünüm...

İncelik, müzik ve videoları sorunsuz çalıştırması, uzun batarya ömrü ve FM radyosu ile S serisi Walkman'ler kulağa hoş geliyor. Fakat kimi kullanıcılar tasarımda aynı başarının sağlanmadığını savunuyor.

Özellikle mor ve pembe modellerin erkek kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmadığını itiraf etmemiz gerekiyor. Fakat kırmızı ve siyah modelleri gerçekten de güzel görünüyor.

Tabi bir de üst kısma yerleştirilmiş hoparlör var... Bu hoparlörün tasarıma büyük darbe vuracağı internet forumlarında çok sık dile getirilen bir konu. Aslında bazılarının abarttığı gibi bakmıyoruz S serisi Walkman'lere. Çünkü kimi yerlerde kulaklık kullanmanıza gerek olmayacak ve mp3 çalarınızın dışarıya direkt ses vermesini isteyeceksiniz. İşte bu noktada S serisi adeta bir kurtarıcı rolü üstelenecek. Ayrıca devasa ekranı da çoğu kullanıcıyı tatmin edecek seviyede.

Renk konusunda biraz daha üzerinde çalışılmasını düşündüğümüz S serisinin piyasaya hangi bellek büyüklükleri ile sunulacağı henüz belirli değil ama 8 ve 16 GB gibi büyük boyutlarda sunulması ürünün başarı sağlamasını birinci elden etkileyecektir. Ayrıca gürültü engelleyici özelliğinin bulunması da S serisinin tutulmasını sağlayacak başka bir etken olacak gibi...

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Eninde sonunda müzik oynatan resim gösteren video oynatan işte ne bileyim o tarz bir alet olacak. Mucizeymiş...

doğru tasarımı çok kötü yav harbi o konuda apple güzel sadece dümdüz daha hoş böyle cafcaflı pek de hoş değil

bundan alırsam bi de ucuz bi nokia aldık mı tam olur :)

alternatif olabilmesi için adam gibi bir tasarım gerekiyor. sony bu rezil tasarımla çok zor iş yapar

tasarım o kadar da kötü değil yani hala üzerinde çalışıyor olabilirler mi acaba ? mesela düzeltmeler ya da son rötuşlarını yapıyorlardır. eğer siyah modeli varsa ve fiyat uygunsa alınabilir bence . x serisini geride bırakacağını sanmam ama x serisinin fiyatı düşerse kullanıcılar x'e yönelecektir.

gerçekten çok mu rezil ?

Neden ya o kadar da kötü değil. Yanar döner hoş olmuş bence...

Şu lacivert ışık saçan walkmanı tuttum.Tasarım güzel :)

ipod a türkiye penceresinden baktığımız için appstore un satışlarındaki etkisini anlayamyoruz ancak durum abd de farklı yani teknik iyilrştirmeler bir yere kadar fayda sağlar o yüzden mp3 çalarlarda apple birtarafta diğerleri diğer(!) tarafta...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir