Sony Xperia X Compact'tan ilk görüntü!

Sony'nin Xperia X serisine ekleyeceği en yeni model, yani Xperia X Compact, ilk kez göründü!

  • Cenk Atlı
Sony Xperia X Compact'tan ilk görüntü!

Xperia X serisinde halihazırda dört farklı modeli piyasada bulunan Sony, öyle görünüyor ki çok yakında bir beşincisini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Sony Xperia X Compact adı verilen bu yeni modele dair ilk sızıntılar @evleaks adlı Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Cihaz, 5.2 inç boyutlu 720p ekrana sahip Sony Xperia XA ile karşılaştırıldığında 4.6 inç'lik görece oldukça küçük ekranıyla dikkat çekiyor.

Tasarıma biraz daha dikkatli bir biçimde bakıldığında cihazın kare biçimli köşeleri, Compact serisinin daha önceki modelleriyle dikkat çekici bir benzerlik taşıyor. Diğer yandan elbette bazı önemli farklılıklar da söz konusu. Kulağın dayandığı ve hoparlörün bulunduğu bölümlerle birlikte ön yüzdeki kamera da bu yeni modelde çerçeveye daha derin bir biçimde gömülmüş gibi duruyor.

Sony'nin bu küçük ama iddialı olacağını tahmin ettiğimiz Xperia X Compact modelini IFA 2016 etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

z5c de ki gibi kenarlari plastik olursa islemcisi 810 dan asagi olursa bence piyasaya sürmesin bile o telefonu cünkü z3c den daha iyi olma olasiligi yok.

sony yine hata yaptı ve yapıyor sony tutulması su geçirmez özelliiydi ama o özellik yok ekran çerçeve oranı yok sanal tuşlarlar devam yola.

@26 Ağustos 2016 19:04 kardes sanal tus sevmiyorsan 3210 al, yilan oynarsin metrobuste.

yine lens kayması problemi varmıy mış?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play