Sony Xperia Z1, Z ve Z Ultra karşı karşıya!

Sony Xperia Z1, Z ve Z Ultra arasındaki benzerlikleri ve farkları bir bir ortaya çıkarıyoruz!

Sony Xperia Z1, Z ve Z Ultra karşı karşıya!

Sony'nin üst uç Z serisindeki cepler olan Z1, Z ve Z Ultra gerçekten çok iyi. Fakat bu cepler arasında ne farklar, ne gibi benzerlikler var?

İlk olarak üç Z'nin de en büyük ortak özelliği toz ve su geçirmez olmaları. 1.5 metreye kadar su derinliğine dayanabiliyorlar. Her üç cep için de Android 4.3 ve daha sonra da Android 4.4 KitKat güncellemeleri yolda.

Xperia Z serisinin 3 modelinin detaylı karşılaştırması için galerimizde tıklamanız yeterli!

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

xperia sp ne alemde sony efendi?4.3 nerede?

@09 Şub 2014 03:14 ben spny 4.4 vercez abicim

Hiç biri..

Z2 çıkana kadar tabiki z1 sormaya gerek bile yok z ile arasında dağlar kadar fark var.

04:30 aynen hiç biri

gereksiz....

Fakir samsungcular gelmiş

@09 Şub 2014 18:48 fakir dediğin adamlar daha ucuza telefon alıp daha fazla ilgi toplayan insanlar.

@09 Şub 2014 18:48 ucuz telefon kullanmak fakirlik değil akıllı olmaktır bence. Apple'cıların hepsi zenginler mi?

@09 Şub 2014 23:12 telefonu kullanmak için değil ilgi çekmek için aldıklarından zaten ne fakiri oldukları ortaya çıkıyor açıklaman için teşekkürler.

Z ultra tabiiki

Üç z de su geçirmez olabilir ama xperia z su geçiriyor maalesef.

@09 Şub 2014 19:31 10 aydır XZ kullanıyorum.. defalarca havuza denize girdim hala sapasağlam..

Sony maşallah her hafta yeni model çıkarıyor. Sony almamak için en büyük nedenlerden biri de bu bence. Z1 alıyorsun 2 hafta geçiyor Z2 haberleri yayılıyor. Sony bu konuda apple, samsung, htc gibi markaları örnek almalı diye düşünüyorum. Bir de kişisel bir görüş olarak arayüzü akıcı olsa da tasarım açısından sense ve touchwizz'in gerisinde kalıyor bence.

@09 Şub 2014 23:11 hergün telefon çıkaran ve arayüzü kasan samsung be gülüm seni kandırmışlar :(

@09 Şub 2014 23:11 kardeşim sen samsungun kaçtane modeli var kaç ürün çıkartıyor bi bak sonra o plastik malzeme kalitesini hisset sonra Sony'e laf dersin

@09 Şub 2014 23:11 Arkadaşım bunu adı rekabet.2012 de samsung çıkış yapıp iphone nun yoluna taş koydu ve aldı başını yürüdü.Şimdi sony de aynısını yapıyor ve bende varım artık diyor.Siz kabullensenizde kabullenmeseniz de sony fark yaratıyor artık.Cep telefonları ve tabletlere yüklenmek için vaio laptop olayını bitirdiler.Kendi işletim sistemini kurupta telefon satmaya başlarsa o zaman piyasa ne hale gelicek bak gör.Dua edince öyle birşey olmasın yoksa gece uyku uyuyamazsınız kahrınızdan.Bu arada eğer piyasa da sony olmasaydı yine samsung yada iphone almazdım gider htc alırdım.Farkı, farklı düşünebilen insanlar yaratır ;)

@11 Şub 2014 18:18 samsung modelleri aynı sınıf mı kardeş?! Ben aynı sınıf için konuşuyorum. Z 'nin üstü Z1 onun üstü Z2. Samsung'a bak. S2 S3 S4 çıkış tarihlerini incele öyle konuş.

@11 Şub 2014 11:11 touchwizz'in kötü olduğunu ben de dedim ama bir launcher'lık olay. Ayrıca S4'ün rahibi Z'dir. Benchmarkda da farkı kopyuyor. Z1'in rakibi 24'ünde tanıtılacak. Bakalım o nasıl fark atacak? :D Eğer samsungun eski modeliyle sony'nin yeni modeli kıyaslanıyorsa bu samsungun ve s4'ün büyüklüğünü gösterir.

@11 Şub 2014 18:18 tek serisi içindir bu lafların. Ve plastiğin nasıl bir dezavantajı var. Ben hiç yere düşürülüp de arkası çizilmeyen bir z veya z1 görmedim nedense.

Z de gece çekimi kötü.Scn modundan gece çekimi moduna getirip çekildiği zaman daha iyi çekiyor ama süper otomatik modunda kötü Bu çok saçma gelmişti bana.Ayrıca işlemcisi de yetersiz gelmişti.Kısa süreli kullanımda daha fazla zarar etmeden sattım z1 aldım.Şimdi çok memnunum alacak olan arkadaşlar hiç düşünmesinler bile şimdiden hayırlı olsun.....

S3 ne zaman çıktı S4 ne zaman çıktı S5 ne zaman çıkıyor? Htc one x ne zaman çıktı one ne zaman çıktı? İphone 4s ne zaman çıktı 5 ne zaman çıktı 5s ne zaman çıktı? Bir de Sony'ye bak. Z ne zaman çıktı Z1 ne zaman çıktı Z2 ne zaman çıkıyor. :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir