Sony'den Cepler Arasında Şarj Paylaşımı!

Sony, yeni Xperia'larında telefonunuzun şarjını, arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayacak!

  • Ercan Uğurlu
Sony'den cepler arasında şarj paylaşımı!

Gittiği mekanlarda Wi-Fi şifresini sormayan yoktur herhalde. Buna artık yeni bir adet daha eklenebilir. En azından yakın arkadaşlar arasında... Sony, kablosuz şarj özelliğini farklı bir şekilde ele alarak, iki Xperia arasında şarj paylaşımı yapmayı amaçlıyor.

Sony'nin yeni aldığı patent örneğine göre, önümüzdeki dönemde akıllı telefonlarında şarj paylaşımını mümkün olacak. Uzun bir süredir NFC (Near Field Communication) teknolojisini telefonlarında destekleyen Sony, bu özelliği de akıllı telefonlarında standart hale getirebilir.

Patentin detayları hakkında henüz herhangi bir bilgi yok. Ancak bu yeni teknoloji için NFC değil de farklı  iletim şekli kullanacağı konuşuluyor. Bu sayede şarjınız tükenmeye başladığında ve mobil şarj cihazınız yoksa, başka bir Xperia telefondan şarj "çekebileceksiniz".

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Energy Sharing de benim projelerimden biridir ama kablosuz versiyonunu hiç düşünmemiştim. Harika olacağından hiç kuşkum yok; çünkü arkasında Sony var...

görseldeki cihaz ne bilen varsa yorumlara yazarsa sevinirim. çok teşekkür ederim şimdiden.

@18 Mart 2017 19:26 Sony in sayfasında mutlaka bulursun yeni bir cihaz olması lazım x serisinin

@18 Mart 2017 19:26 xa1 ultra. Henüz çıkmadı.

sanki akıllı telefonların sarj süresi 10-20 gün gidiyorda paylaşacaksın... sadece yaptım ben demek için olan bir gelişme... kullanım minimum olacaktır. ha bataryalar 10-20 gün götürür o ayrı. ozaman 1-2 günlük şarj hediye edebilirsin..

Sony o takoz tasarımla ağzıyla kuş tutsa umrumda değil isterse dünyanın en iyi telefonunu yapsın ben s7 edge elimde tutarken kullanırken zevk alıyorum iyiki aldım diyorum.

Sen de yorum yaz