Sony'den etkileyici rakamlar!

Sony, yayınladığı son raporla birlikte, büyük bir başarıya imza attığını dosta düşmana ilan etti!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony'den etkileyici rakamlar!

Sony, dördüncü çeyrek gelir raporlarını ve 2015 mali yılının tamamına ait gelirlerini paylaştı. Raporlara göre firma, 1,3 milyar dolar kar elde ederek karlılığını geri kazandı.

Rapor firmanın genel olarak iyi bir yıl geçirdiğini, bununla beraber bazı bölümlerinin diğerlerine göre daha iyi bir performans sergilediğini söylüyor. Net faaliyet gelirlerine bakıldığında firma, gelirinde yüzde 1,3'lük gerileme yaşamasına rağmen önceki seneye göre artış sağlayarak 2,6 milyar faaliyet geliri elde etmiş görünüyor. Belki de daha önemlisi, PlayStation 4'ü kapsayan Oyun ve Ağ Hizmetleri bölümünün hem satışlarda, hem de faaliyet gelirlerinde önceki seneye göre önemli bir sıçrama kaydetmiş olması. 

Sony, 2015 mali yılı boyunca 17,7 milyon PlayStation 4 satmayı başarmış görünüyor. 2014 mali yılında bu sayı, 14,8 milyon idi. 2015 satışları, Sony'nin kendi hedefini aştığını ve firmanın piyasada güçlü bir yer edindiğini gösteriyor.

Bu sonuçların yanında Sony'nin PlayStation 4 Neo planlarının nasıl bir etki oluşturacağı merak konusu. E3'te tanıtılması beklenen konsol, dedikodulara göre PS4'ün bazı özelliklerini yükseltecek ve Sony'nin sanal gerçeklik ürünlerine yönelik güçlü bir platform olacak.

Japonya'da yakın zamanda yaşanan deprem, Sony'nin bazı üretim tesislerini de etkilemiş bulunuyor. Bu nedenle firma, Oyun bölümü ve diğer bölümlerle ilgili tahminlerini paylaşmıyor. Sony'nin son planlarını görmek için muhtemelen E3'ü beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ben de seçimimi bir kez daha Sony'den yana kullandım. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra çok iyi bir fiyat/performans telefonu olduğuna karar verdiğim Sony Xperia M4 Aqua'dan iki tane aldım. 1600TL de cebimde kaldı. Telefon sörf yaparken, video çekim yaparken, şarj olurken, oyun oynarken ısınıyor ama bu ısınma herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Zaten Sony'nin hemen hemen bütün telefonları ısınıyor. Telefonun gayet kaliteli ama extreme aksaklıklar yaşayanlar da var. MicroSD takviyesi ise, zaruri.

Sony yaparsa mükemmel yapar. Yılların kalitesi ve ar-ge herşeyden önemlidir. Yeni yetmelere benzemez. Risk almaz. Servis seviyesi yüksektir

keşke biraz ekran kısmınada yönelse.ayrıca menü tuşunu aşağaıdaki boş yere alsa fiziksel home tuşu yapsa daha güzel olur ekran seviyesini düşürüyor.

@29 Nisan 2016 17:40 home tusu koyarsa su ve toza karsi dayanikli olmaz. Telefonlarin parcalanmis halinede bir bakarsan hoparlörin nasil o boslukta korundugunu anlarsin. Gorsellikten cok islevsellige onem veren bi firma.

@30 Nisan 2016 08:32 samsung hem home tuşu hemde su geçirmezlik yapabiliyorsa bunu yapmak mümkün hemde ikiside IP68 bu olay tamamen sony nin seçimi bence ekranın altındaki okadar boşluk israf oluyor orayı kullanmak lazım.

@29 Nisan 2016 17:40 o alttaki fazlalık boşluklar dediğin telefonu yan kullandığında daha rahat tutmanı ve sanal tuşlarla yanlışlıkla temas etmeni engelleyen gerekli alanlardır ;)

Sony gerçekten kaliteli ürünler çıkarıyor. Evde hala şuana kadar bir kere bile servise gitmemiş 25 senelik tüplü televizyon var. Bende 6 aydır xperia z3 kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim. Böyle devam ettikçe benim gözümde kazanmayı hak eden şirketler arasında

Sony benim için teknolojide çağ açıp kapatan firmadır

Televizyon fotoraf makinası ses sistemleri vs .Bunlara lafım yok.Ama sen lens üretiminde sensör üretiminde ve kamerada lidersin Ama cep telefonu ürünlerinde kamera berbat .

sony cep telefonu üretiminde kamerada 1 numaradır diyecektim bende sony xperia z2 kullanıyorum ama sony dende iyi kamera lı telefon var nokia 41 mega pixel o yüzden sony 2 ci sırada

Sony z5 ile beraber kamerada da büyük bir atılım yaptı. 7-8 ay önce tanıtılmasına ramen hala daha "dxomark" en yüksek puanlı 3 telefondan biri. Tasarım ve sağlamlık olaraksa fazlasıyla iyidir .

Sen de yorum yaz

Turhost