Sony'den Nougat'a güncellenecek ceplerin listesi!

Sony, Android 7.0'a güncelleyeceği telefonların listesiyle bazılarını üzecek kötü bir sürpriz yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony'den Nougat'a güncellenecek ceplerin listesi!

Hatırlayacağınız üzere Google, Android 7.0 Nougat'ı dün Nexus cihazlarına dağıtmaya başlamıştı. Firma, işletim sisteminin final sürümünü, geliştirici sürümünü sunduğu cihazlara sundu, bu yüzden herhangi bir sürpriz yaşanmadı. Ancak Sony, tam aksini yapmış görünüyor.

Xperia Z3, Android Nougat'ın önizleme sürümünü kullanabilen tek Sony telefonuydu ancak firma, bugün yayınladığı listeyle Nougat'ı Z3'e değil Z3+'ya sunacağını ortaya çıkardı. İşte Sony'nin güncellemeyi planladığı telefonlar:

  • Xperia Z3+
  • Xperia Z4 Tablet
  • Xperia Z5
  • Xperia Z5 Compact
  • Xperia Z5 Premium
  • Xperia X
  • Xperia XA
  • Xperia XA Ultra
  • Xperia X Performance*.


X Performance'ın yanındaki * işareti için şu açıklama yapılıyor: "Yazılımların dağıtılması aşamalı bir süreçtir; zamanlama ve kullanıma sunulma, pazara ve/veya operatöre göre değişiklik gösterecektir. Çoğu model desteklenmektedir ancak bazı operatör/pazar istisnaları olabilir."

Listede Xperia Z3'e ilave olarak alt-orta seviye cihazların da bulunmaması dikkat çekiyor. Örneğin yaklaşık bir buçuk sene önce çıkan Xperia M4 Aqua, sadece birkaç hafta önce Marshmallow'a güncellenmişti. Sony, listenin neden bu denli kısa göründüğüne dair henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Z3'ü önizleme sürümünde bırakmazlar herhalde

Yayınlasalardı da upgrade etmeyecektim. Benim için işletim sistemi upgrade'inin çok bir önemi yok. Backup'lanamayacak bir sürü de ayarım var. Android 5.0'dan da gayet memnunum. Browser'lar ve bazı yazılımlar dışında hiçbir yazılımı update de etmiyorum; çünkü gelen gideni aratabiliyor, yeni sürümlerde ummadığınız süprizler ile karşılaşabiliyorsunuz. Bir yazılım gayet iyi çalışıyorsa, hiç ellemiyorum ama Sony'nin iyileştirme paketlerini yüklüyorum. Diğer taraftan update'ler kotayı da sömürüyor...

z3 ilk çıktığında almıştım. İki sene dolmadan sony bizi unutursa, bizde onu unuturuz.

Z3'e Nougat verirse Z3 Compact ve Z2'ye de vermesi gerekir. Uğraşmak istememişlerdir. Hatırladığım kadarıyla Z2, Z3 ve Z3c için Stamina modunu geri getiren final Marshmallow güncellemesi 4 Ağustos'tan itibaren verilmişti.

Sony artık bitmiştir. Alanlar güncelleme ve kamera için alıyorlardı oda gitti. Zaten x serisiyle herşeyi bozdu sony.

bana kalsa 4.4.2 ye geri dönerim. 5 i yükledigim de telefonun pili yarim gün dayanmaz hale gelmisti. Simdi minik düzenlemelerle 5.1.1 ile 4.4.2 kafa kafaya geldi diyebiliriz. 6.0 zaten yapmadim. Yapmayi da düsünmüyorum. 7 o yüzden gelmese de olur. Insanlarin güncellemelere baliklama atlayip sonra da ayy iste pili dayanmiyor, yok bug var gibi yorumlar yapmalari beni cileden cikartiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play