Sony'nin yeni arayüzü, stok Android'e yakın!

İnternette yayınlanan görüntüler, Sony'nin stok Android'e sıcak bakmaya başladığını gösteriyor!

Oynat Sony'nin yeni arayüzü, stok Android'e yakın! İnternette yayınlanan görüntüler, Sony'nin stok Android'e sıcak bakmaya başladığını gösteriyor!

Sony, Android'i yoğun biçimde kişiselleştirme konusunda OnePlus, Motorola ve Nvidia gibi firmaların izinden gidecek gibi görünüyor. XDA Developers'ta paylaşılan bir video ve ekran görüntüleri, Xperia Z3'ün şaşırtıcı bir hamleyle eski tasarımını terk ettiğini gösteriyor.

Videoda da görebileceğiniz üzere Sony, yeni ROM'unda Google'ın varsayılan simgelerini kullanıyor. Yazılımsal gezinti düğmeleri yine Android'in stok sürümündeki gibi görünürken, Lollipop'un açılır menüsünün aynısı sızan ROM'da yer alıyor. Yeni yazılımı test edenler, ROM içerisinde Sony'nin bazı uygulamalarının bulunduğunu ancak Xperia tema mağazası, "Stamina Modu" ve ekran kaydetme gibi Sony'ye özel işlevlerin ortada görünmediğini söylüyor.

Android Lollipop'un görünüş açısından artık sıkıntısı olmadığı için Sony'nin böyle bir yol izlemesi, çoğu kullanıcıyı üzmeyecektir. Yoğun kişiselleştirme, genellikle güncellemelerin daha yavaş gelmesi anlamını taşıdığından, stok'a yakın bir Android'in güncellemeleri daha hızlı hazırlanabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben beğenmedim. Yanlış bir fikri uygulamışlar.

Xperia Z bile Lollipop alıyor Sony bu konuda çok başarılı Stock Roma yakın rom yaparsa daha da başarılı olur.

bir dünya launcher var artık istiyen istediğini kullanır bence tum telefonların stok rom la gelmesi lazım gereksiz sorunlar kasmlar ram tüketimlerine lüzum yok

Z2 almayı düşünüyordum vazgeçeceğim galiba bu durumda

şu arayüzü z2'ye verirsen adamsın sony. zaten adamsın 5.1.1 verdin 5.2 de muhtemelen gelicek

Stok olması. İyi ama şu stamina,klavye falan kalsa süper olur.stamina da mağazaya gelirse herhalde stok olur. Albüm,müzik mağazada artık. Buda stok olacağının habercisi bence.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir