Soundtrack Your Brand, "SMG" Dedi

SMG, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand ile Türkiye'deki tek yetkili yayın hakları anlaşmasını imzaladı.

Soundtrack Your Brand "SMG" dedi

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan SMG, küresel ölçekte dijital müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand (SYB) ile partnerlik anlaşması imzaladı. İsveç, Norveç ve Finlandiya'ya Spotify Business, dünya çapında tüm diğer ülkelere ise Soundtrack Business adı altında hizmet veren SYB'nin, profesyonel olarak hazırlanmış müzik listeleri SMG ile birlikte artık Türkiye'deki şirketlere de ulaşmış olacak.

Moris Alhale: Müşterilerimize tüm dünyada kullanılan hizmeti sunacağız

Soundtrack Your Brand'in Stockholm'deki merkez ofisinde yapılan anlaşma hakkında bilgi veren SMG Yönetim Kurulu Üyesi Moris Alhale, "Kurumsal markalara müzik hizmeti veren dünyanın en büyük firmalarından biriyle iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız partnerlik anlaşmasıyla birlikte SYB'nin Türkiye'deki tüm satış haklarının tek temsilcisi olduk. 8.500'e yakın noktadaki müşterilerimize bundan böyle yeni ve tüm dünyada kullanılan bir hizmet sunacağız. Bu anlaşma, önümüzdeki yıllarda hem Türkiye'de hem de yakın komşu ülkelerde yapmayı planladığımız projeler için de çok değerli bir adım" dedi.

Rami Nihlawi: SMG ile Türkiye pazarında büyüyeceğiz

Soundtrack Your Brand'in Genel Müdürü Rami Nihlawi ise, "Soundtrack Your Brand dünya çapında hızlı bir şekilde büyüyor ve SMG ile olan anlaşmamız, Türkiye'deki hızlı büyüyen pazarda birbirimize destek olmamızı sağlıyor" diye konuştu.

Listeni oluştur, müziğini yönet!

SMG bugüne kadar markalara, kendi bünyesinde geliştirdiği yazılımla uzaktan erişimsağlayarak müzik hizmeti veriyordu. Bu sistemde, hizmeti alan şirket müziğe müdahale etmeden SMG'nin deneyimli müzik direktörleri tarafından hazırlanan listeleri kullanıyordu. Soundtrack Your Brand ile birlikte SMG, müşterilerine kendi müzik listelerini yönetme, müzik atlama, tek merkezden veya şubeden müziği yönetme seçeneklerini de sunuyor. SYB hizmeti, müzik meslek birlikleri ile yapılan anlaşmalarla birlikte alındığı için, işletmeler tıpkı SMG listelerinde olduğu gibi telifli şarkıları kullanmaya devam ediyor.

Android, iOS veya Windows PC üzerinden çalışan sistem, dünyanın herhangi bir noktasından uzaktan erişimle kullanılabiliyor. Örneğin marka yetkilisi, lokasyonlarda çalınacak listeleri belirleyip, şarkı atlama ve ses ayarını personelin kararına bırakabiliyor. Bunun için personelin yapması gereken tek işlem ise, iOS uzaktan kumanda uygulamasını cep telefonuna yüklemek.

Soundtrack Business, SMG ile birlikte firmalara özel ayrıcalıklar da sunuyor. Firmalar, güne ve saate göre müzik listelerini programlayarak, platformdaki hazır listeleri veya kendi oluşturdukları listeleri sınırsız kullanım hakkına sahip oluyor.

Okuyucu Yorumları