Spartan'dan yeni "koyu" görüntüler!

Microsoft'un heyecanlandıran yeni tarayıcısı, "koyu" temasıyla bir kez daha kendini gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Spartan'dan yeni "karanlık" görüntüler!

Microsoft'un bizlere Windows 10'la beraber sunacağı yeni web tarayıcısı "Spartan", yeni ekran görüntülerinde kendini tekrar sergiledi. Bu seferki görüntülerde Spartan'ın yeni, karanlık teması görünüyor.

Çince web sitesi Cnbeta'nın sızdırdığı görüntülerde Spartan'ın sade, temiz ve basit bir tasarıma sahip olduğu anlaşılıyor. Ancak resimler ortaya çıksa da, tarayıcının final sürümden çok uzak olma ihtimali yüksek. Görüntülerdeki Cortana logosundan ve adres çubuğunun sağında yer alan Cortana simgesinden, Microsoft'un kişisel yardımcısının tarayıcıyla sıkı biçimde bütünleşeceğini anlıyoruz. Dikkat çeken başka bir ayrıntı, daha önce görmediğimiz koyu renkli tema.

Windows 10'un koyu renkli temalarından görüntülere de daha önce rastlamıştık. Microsoft, bu temayı tüm uygulamalara genişletmeyi planlıyor olsa gerek.

Windows 10'la ilgili çok daha fazla bilgi, 21 Ocak'taki Microsoft etkinliğinde ortaya çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

explorer çilesi bitmedi, yenisi geliyor :)

Daha görmeden gelen yorum. Çok yüksek iq değerine sahip olmalısın.

@12 Oca 2015 17:54 ahahah aynen :)

@12 Oca 2015 15:42 Yani internette bir şey duyuyorsunuz, internet explorer yavaş veya kasıyor diye. Sonra bir gruba dahil olmuş olmak için, tarayıcının yeni sürümlerine de bir şans vermeden sürekli eleştiri yapıyorsunuz. Buraya kadar yine anlıyorum diyebilirim. Ama daha görmediğiniz, aktif olarak kullanma fırsatınızın olmadığı bir tarayıcıya nasıl eleştiri getirebildiğinizi hiç anlamadım. İnsanlar gerçekten çok ilginç.

Spartacus dizisinden alıntı yapmışlar, ben şimdiden çok beğendim. Umarım hızlıdır :)

ben kasmayan browser gördüm ama xp de

@12 Oca 2015 16:10 Ben de bütün Windowslarda hiç kasmayan bir browser gördüm: Maxthon.

Bi susun arkadaşlar ya... kasan browser yoktur, yavaş internet vardır

Spartan güzele benziyor,güzel olacak heralde :)

Her zaman Firefox.

@12 Oca 2015 23:51 Vallaha şu an internetim kesik vs ama Firefox un sağladığı kolaylıklar sayesinde internete bağlanabiliyorum hemde ıp korumasıyla beraber. Biraz yavaş ama olsun o kadarı da :) Başka hangi tarayıcı bunu sağlar acaba ?

ölümüne firefox

Dostlar iexplorer aslında kasmaz!sizin sistemler hatalarla dolu ve bunun bi yansımasıdır iex kasması!!neden firefox yada chrome etkilenmiyor diceksiniz?? Çünkü dosya gezgini gibi iex sistemin temel parçası, sistemle birlikte hataların etkilerine maruz kalıyor..cehalet sorun deilde Spartan bile sizde kasar..siz en iyisi diğerlerini kullanın ve iex i kötüleyin..bilmediğiniz o kdar çok şey varki...offf off!!

ne bu spartanın altından yunanlarmı çıkacak , alayına ie ie le yapamayacağınız bir şey söyleyin hız dersen hız kasma cart curt şişme yok .

Yaşasın Hackintosh !!!!

Bu ne abiciğim ya siyah beyaz monitörlere döneceğiz herhalde. Biz aero isterken microsoft'un yaptığına bak

Sen de yorum yaz