Spielberg'den Tartışılacak Netflix Açıklaması!

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix filmleri hakkında şirketin pek de hoşuna gitmeyecek sözler sarf etti!

  • Levent Öztürk
Spielberg'den Tartışılacak Netflix Açıklaması!

Yapılan bir röportaj sırasında ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix üzerindeki içeriklerin televizyon yayını sayılması gerektiğini ve Oscar ödüllerine aday olmalarının doğru görünmediğini söyledi. Yeni filmi Ready Player One tanıtım turu sırasında ITV News ile konuşan ünlü yönetmen, "bir kez TV formatını kabul ettiğinizde artık TV filmi yapıyorsunuzdur" dedi.

Film dünyasının diğer pek çok ismi de yayın hizmetlerine karşı benzer bir yaklaşıma sahip. Cannes, geçtiğimiz yıl Okja ve The Meyerowitz Stories'in ödül için aday gösterilmesinin ardından gelen itirazlar sonrasında Netflix içeriklerini ödüle aday göstermemeye karar verdi. Festival lideri Theirry Fremaux, kuralları değiştirerek katılımcı filmlerin sinemalarda yayınlanmalarını zorunlu kıldı ve Netflix de bunu yapmayı kabul etmiyor.

Benzer bir şekilde Spieldberg de ITV röportajında eğer filmler sinemalarda sadece sınırlı bir süre yayınlanıyorsa, Oscar için aday gösterilmemeleri gerektiğini söylüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tv yayını veya sinema bunu ben bilemem ama Netflix filmleri genelde gelişme ve sonuç bölümleri çok da başarılı olmayan yapımlar. Netflix' in reklamını yaptığı büyük yapımları genelde mantık hataları ile dolu. Oscar alınması beni çok şaşırtırdı.

Sen de yorum yaz