Spotify'a yeni özellik geldi

Müzikseverlerin ortak platformu Spotify'ye yeni özellik geldi.

Spotify'ya yeni özellik geldi

Yeni müzikler keşfetmek müzikseverlerin en keyifli uğraşlarından birisi. Bu keşfe giden yol da genellikle arkadaş tavsiyelerinden geçiyor. Her gün müzikseverler, Spotify üzerinden şarkılar buluyor, keşfediyor ve bu şarkıları paylaşıyor. Tüm bu keşif anlarından yararlanmak ve hiç sormak zorunda bile kalmadan arkadaşlarınızın neler dinlediğini görebilseniz nasıl olurdu? 

Spotify, bugün arkadaşlarınızın en son dinlediği müziklere ulaşabileceğiniz yeni keşif özelliğini sizlerle buluşturuyor. 

"Ağında En Çok Dinlenen Parçalar" listesi, takip edilen arkadaşların en fazla dinlediği şarkıları gösteren yeni bir özellik. Spotify listendeki arkadaşlarının dinlediği parçanın popülerliği arttıkça şarkılar listede daha üst sıralara yükseliyor. Her gün yenilenen bu listeye, 'Gözat' sekmesindeki 'En Çok Dinlenen Listeler' bölümünden ulaşılabilirsiniz. Parça detaylarının hemen yanında o parçayı dinleyen kişilerin sıralandığı bir liste de yer alıyor. 

Spotify Ürün Müdür Yardımcısı Charlie Hellman, "Spotify'da odaklandığımız en temel nokta her zaman sosyallik oldu." diyor ve ekliyor; "Spotify'da yayınlanan her 5 parçadan bir tanesi, başka bir kullanıcının müziklerini dinleyen bir kullanıcıdan geliyor. Bu, arkadaşınızın dinlediği bir sanatçıya göz gezdirerek ya da birlikte spor yaptığınız arkadaşınızın spor yaparken dinlenecek mükemmel listeyi oluşturduğunu görerek oluyor." 

"Ağında En Çok Dinlenen Parçalar" özelliğine, bugünden iOS ve Android platformlarından ulaşabilirsiniz. Diğer yandan masaüstü versiyonu ise yakında kullanılmaya başlanacak. Güncellenmiş albüm ve sanatçı sayfalarına masaüstünde ulaşılabilirken cep telefonu güncellemesi ise önümüzdeki haftalarda sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iPad imde kurulu olan tek kaliteli ve gerçek müzik platformudur. Saygılar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost