SSD Almadan 2 Kere Düşünün; Fiyatları Önemli Ölçüde Düşebilir!

SSD fiyatları yakında önemli ölçüde düşebilir. Bu yüzden yeni bir SSD satın almadan önce beklemeniz yararınıza olabilir.

  • Ercan Uğurlu
SSD Fiyatları Önemli Ölçüde Düşebilir

İyi bir SSD satın almak istiyorsanız, ancak pek aciliyeti yoksa beklemek isteyebilirsiniz. Zira açıklanan bir rapora göre SSD fiyatları çok yakında düşecek.

Yayınlanan yeni bir rapora göre 2020 yılının sonuna doğru SSD fiyatları önemli ölçüde düşecek. Storage Newsletter'ın raporuna göre 2020'nin son çeyreğinde NAND belleklerin ortalama satış fiyatında yüzde 10'luk bir düşüş öngörülüyor. Rapordaki veriler ise depolama çözümleri ve bellek pazarının nabzını çok iyi tuttuğu bilinen bir analist firması olan TrendForce'un analizlerine dayanıyor.

Elbette SSD fiyatlarında bu düşüş yaşanır mı, bekleyip görmek gerek. Ve pek tabii ki, fiyatlarda herhangi bir düşüş yaşansa bile, fiyat değişikliğinin Türkiye'ye yansıması ne kadar sürer, onu da kestirmesi güç.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Fakat döviz % kaç artıyor, onuda yazsanıza? Geçen yıl aldığım SSD şuan %30 pahalı, döviz olarak ucuz olmasına rağmen. TL'nin geldiği son durum. Gerçi Samsung SSD'ler Samsunda üretiliyor sıkıntı yok değil mi ?

Sevgili CHIP, maalesef o öngörüler TR için imkansız, TR için yarını bile tahmin etmek artık imkansız.

SSD sürekli fiyatı düşüyor. Bizim TL $ karşısında değer kaybettiği için fiyatı düşmüyor aksine artıyor.

Sen de yorum yaz