SSD'yle veri kaybı yaşayanlar çok!

Eğer siz de bir SSD kullanıyorsanız, bu haberden sonra verilerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
SSD'yle veri kaybı yaşayanlar çok!

SSD'lerin yaygın hale gelmesiyle birlikte yaşanan veri kaybında artış yaşanıyor. Kroll Ontrack'ın gerçekleştirdiği ankette, dünya çapındaki katılımcı firmaların yaklaşık üçte biri, kullandıkları SSD'lerin bozulduğunu söylediler. Katılımcıların yüzde 61'i ise yaşadıkları sorunlar sonucunda veri kaybı yaşadığını söyledi.

Daha kötüsü veri kaybından etkilenenlerin sadece yüzde 20'sinin verilerini kurtarabildiğini söylüyor. Aynı ankete göre katılımcıların neredeyse yüzde 90'ı, SSD'nin yüksek performans ve güvenilirliğinin tadını çıkardığını söyledi.

Bu arada katılımcıların sadece yüzde 10'u, güvenilirliği ve güç tasarrufunu SSD satın alma nedenlerinin arasında saydı.

SSD ile bilgisayarınızı şahlandırın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bulut depolama iyi gibi duruyor ama ssd kaliteli ise gerek yok bulut depolamaya

@05 Mar 2015 13:16 Millet buluttan kaçıyor, sen ne diyorsun..

@05 Mar 2015 13:16 cleverman ?!?

ssd candır bir de alabilsek ucuzlasa

Bu ne saçmasapan bir anket. Tutarlı değil. SSD diske işletim sistemini verilerinizide standart diske kurun veri kaybı yaşamayın.

@05 Mar 2015 13:37 Bir çok dizüstü bilgisayarda SSD yanında ikinci bir HDD yok. Sanki herkes senin gibi bilgisayarı icat etmiş üstüne SSD+HDD kullanıyor sanıyorsun.

Ilk ssd mi alip hdd nin yerine taktigim gun bu gune kadar bosuna iskence cekmisim dedim. Kesinlikle laptobunuza ssd takin. Laptobun hizi cok artiyor. 70 snde acilan pc 12 sn de aciliyor hemde windows 7 ile kullanim sirasinda da hizi hissediyorsunuz.

120gblik bir tane aldım sistemde 114gbte düştü format güncelleme derkken bir baktımki 94gb boş alan ancak kalmış.. bir iki oyun yükleyince alan sıkıntısı çekmeye başladım.. mecburen bir tane daha aldım raıd0 yaptım ama win7de diskleri göstermek için usbye raid dreveri yükleyip göstermeyince olmuyor.. zannedilmesinki iki katı daha hızlandı çokda arıza yapıyor... evet hdd!!! den 10 kat yoksada rahatlıkla 7,8 kat daha hızlıdır

Laptopları bilmem ama benim masaüstü sistemimde ssd de oyun ve işletim sistemi dışında farklı bir şey tutmuyorum.zaten oyunlara 256 lığı anca yetiyor.Ayrıca bir mekanik disk ve harici disk bulunmakta.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play