Steve Jobs'un eşi kocasının filmine karşı!

Steve Jobs'u anlatan ve birkaç gün içinde vizyona girecek olan film, tartışılmaya devam ediyor!

Steve Jobs'un eşi kocasının filmine karşı!

Wall Street Journal raporlarına göre Steve Jobs'un eşi, kocasını anlatan yeni filmi durdurmaya çalışıyor. Laurene Powell Jobs'un Sony Pictures ve Universal Pictures şirketlerine filmin gösterimini engellemek için baskı yaptığı bildiriliyor. Aaron Sorkin tarafından yazılan senaryo, Walter Isaacson'un 2011 yılında kaleme aldığı Steve Jobs biyografisine dayanıyor.

Yapımcı şirket projeye kendisini dahil etmek için çok çaba sarfettiğini söylese de Laurene Powell Jobs'un asıl itirazı, biyografinin gerçeği yansıtmaması. Danny Boyle tarafından yönetilen filmde Jobs karakterini Michael Fassbender canlandırıyor. ABD'de 23 Ekim'de gösterime girecek olan "Steve Jobs" filminin 30 Ekim tarihinde ise Türkiye'de vizyona girmesi bekleniyor.

Teknolojiye yön veren isimden biri olan Steve Jobs pankreas kanseri ile olan uzun süreli savaşını kaybederek 5 Ekim 2011 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Jobs tartışmalı isimlerden biriydi. Filme göre onun çabaları iMac ve iPhone'un önünü açarken hırsı ve "mükemmeliyetçilik duygusu" başarı için her türlü yola başvurmasını tetikliyordu.

Isaacson, biyografi için Steve Jobs'la 40'tan fazla kez konuştuğunu ve 100'ün üzerinde akrabası, iş arkadaşı ve yakın dostundan fikir aldığını söylüyor. Kitap, CEO Tim Cook ve Jony Ive gibi üst düzey Apple yetkilileri tarafından da eleştirilmişti.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yeter da adam öldü gitti, bu neyin kafasıdır? Bırakın şu adamı. Adam iyi işler yaptı tamam fakat sabit fikirliydi. Yenilikler getirdi hiç kuşkusuz ama cidden yeter!

@10 Ekim 2015 09:17 yahu harbiden adamın yaptığı tek bişey vardı o da ıphone çıkarmasıydı. görende sanır bilim adamı.

@10 Ekim 2015 15:37 Apple markası ile IBM pclere rakip bilgisayar çıkarttı sonrasında IBM onu DOS yüklü PC ile gömdü... görecekleriniz hoşunuza gitmez ama adam gerçek anlamda pisliğin tekiydi... karısı saçmalıyor...

Sonra da ameliyatınızı yaptırıp yerine görevlerinize atayacağım herbirinizi! Ayakken baş olanlar, başları ayak yapmaya kalkanlar ait oldukları yere geri dönmelidirler...

Kaçmayın benden, Türkmen Kızları!:)

Sürekli neyin filmini yapıyorlar anlamıyorum, evet adam büyük bir şirket kurmuş ve önemli bazı ürünler yaptırmış. Ancak kendisi ahlaksız, saygısız ve pek çok kötü özelliğe sahip bir insanmış. Ayrıca o kadar hırsına rağmen dünyaya kazık çakamamış geberip gitmiştir. Çocuklarımız ve gençlerimize ancak kötü örnek olabilecek bir kişilik.

Nedense posterdeki Wozniac a bakınca içimden gülmek geliyor.

adamın ne kadar pislik olduğunu gösteren bir film olunca karısı filmi engellemeye çalışıyor...

Şeyh uçmaz mürit uçurur demiş atalarımız, sıradan bir adamı bir efsaneye dönüştürmek üzereler. Eski müritler itibar için, Şimdiki müritler para kazanmak için uçuruyor.

Danny Boyle? 28 Gün Sonra'nın yönetmeni değil mi lan bu? Nelerle uğraşıyor kodumun işsizi.

yazılım tüccarlarını sürekli şişirmekten ziyade biraz da yazılıma emeği geçenlerin filmlerini yapsınlar Dennis Ritchie gibi..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir