Steve Wozniak, Samsung Gear VR'ı beğenmiş!

Apple'ın efsane ismi Wozniak, bakın Samsung Gear VR hakkında neler söyledi...

  • Ercan Uğurlu
Steve Wozniak, Samsung Gear VR'ı beğenmiş!

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, daha önce Samsung'un akıllı saati Gear'ı denemiş ve saate yalnızca yarım gün dayanabildiğini söyleyerek hemen eBay üzerinden satışa koyduğunu açıklamıştı. Bu anlamda giyilebilir cihazlara karşı ön yargılı gibi duran Woz, bu defa da Samsung'un sanal gerçeklik başlığı Gear VR'ı denemiş. Ancak bu defa saatin aksine, başlığı bir hayli beğenmiş.

Kentucky, Lexington'da düzenlenen Alltech Humanitarian Award Konferası'nda konuşan Wozniak, Samsung'un Gear VR'ı hakkında da birkaç söz söylemeden geçmedi. Gear VR tarafından yaratılan gerçekliğin "bir hayli gerçek olduğunu" söyleyen Woz, sanal dünyanın onu duygulandırdığını da dile getirdi.

Benzer hareketi Apple'dan da beklediğini söyleyen Woz, kısa bir süre sonra düzenlenecek olan WWDC'de, Apple'ın benzer bir hamleyle karşımıza çıkacağı konusunda biraz şüpheci. "Umarım Apple da VR teknolojisi üzerinde çalışıyordur" diyen Wozniak, teknoloji dünyasında bir sonraki "büyük şey"in sanal gerçeklik olduğuna inandığını ifade ediyor. Woz, öte yandan bu teknolojinin getirilerinin de bir hayli korkutucu olduğunu düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gear vr gerçekçi mi? Hololens i daha denememiş heralde deneyenler bilir acayip gerçekçi. Sizi oraya götürmüyor onlar size geliyor. Birde hololens ile minecraft ı görün.

@12 Haziran 2016 14:17 biri 250 tl öbürü 3.000 dolar

@12 Haziran 2016 14:17 herkes hololens ile minecraft bing de "hololens" i aradığında minecraft çıkıyor herkesin ağzında msdn bu kadar geniş mi yoksa ağızdan ağıza yayılan bir fısıltı mı etrafta bu kadar hololens in dolaşması imkansız!

Woz'un telefonunun Galaxy S7 oldugu anlasildi. i-fan'lara duyurulur. :D

@M3ric wozniak ın Samsung kullanması veya kullanıyor sanılması, bir insanı bu kadar mutlu edebilir mi? Hakkatten işin gücün yok mu? :))

Akıllı saatler için daha çok yol var. Mobil araçlar, pil sorununu çözdüğü gün, bilgisayarların pabucu dama atılacak zaten ama en az 10 yıl daha çözüm yok. Klasik pile sabredebilen kullanıyor, sabredemeyen çıkartıp atıyor akıllı saati.

@lterlemez tabi canın 10 yıl sonra bilgisayar tek yerinde sayacak ya pc olmasa tdiz üstüde tablette cep te olmazdı 10yıla quantum pc geçeriz bakalım zaman gösterecek.

@15 Haziran 2016 00:55 Pil sorunu çözüldüğünde zaten Qualcom falan topu tutar. Qualcom'un ayakta durabilmesinin tek nedeni, şu anki pil teknolojisine en uzun dayanan işlemci olmasıdır. Pil problemi ortadan kalktığında, zaten x86'lar mobil piyasasını silip süpürür. Elinizde, kolunuzda Arm gücünü taşıyan akıllı saat mi, yoksa x86 gücünü taşıyanını mı ister siniz? İntel ve AMD Kasabın eşiğinde bekleyen aç kedi gibiler, pil sorunu çözüldü mü Qualcom'u gönül rahatlığı ile unutabilirsiniz.

@15 Haziran 2016 00:55 Ayrıca, "Mobil araçlar, pil sorununu çözdüğü gün, bilgisayarların pabucu dama atılacak zaten...", çünkü hepsi pc olacak, mobil cihaz değil...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost