Takma isimli Facebook dönemi yakın!

Facebook'un üzerinde çalıştığı yeni bir uygulama, iddialara göre bakın bize hangi olanağı sunacak...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, yeni bir uygulama geliştiriyor!

Facebook, yeni bir rapora göre gerçek isminizi kullanmadan başkalarıyla etkileşim kurmanıza olanak tanıyacak yeni bir mobil uygulama geliştiriyor.

Projenin Facebook'un 15 milyon dolarlık Branch satın almasıyla takıma katılan Josh Miller tarafından yürütüldüğü söyleniyor. New York Times'ın "konuya yakın kaynakları", uygulamanın kullanıcılara normalde isim vererek tartışmak istemeyecekleri konuları rahatça konuşma fırsatı sunacağını söylüyor. Reddit gibi mesaj panolarına rakip olarak geliştirildiği düşünülen uygulamanın detayları hakkındaysa şimdilik herhangi bir bilgi yok. Benzer şekilde uygulamanın Facebook ile nasıl entegre olacağı da belli değil.

İsim vermeden iletişim kurmaya izin veren bu tür bir hizmetin ortaya çıkması, rahatsız edilme gibi bazı endişeleri şüphesiz doğuracak. Bu endişelerin farkında olan Facebook kıdemli ürün müdürü Chris Cox, bir blog gönderisinde şunları paylaştı: "Toplu taklit, trolling, aile içi şiddet, zorbalık, tahammülsüzlük çoğu zaman insanların sahte isimler arkasında saklanmasına neden oluyor. Bu durum dehşet verici olduğu kadar üzücü de."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ilk önce normal android uygulamasını düzeltseler daha iyi, tüm hafızayı sömürüyor ve açılışı çok yavaş.

@09 Eki 2014 12:50 İOSta bundan farksız emin olabilir her ne kadar az donanım ile iyi performans versede onunda açılışı çok yavaş ve pili sömürüyor + iphone 5 öncesi seriler ios 8 alamıyor ;) ben androidi yoğun kullandığım 768 mb ramli (söz 1 gb) android (4.4.2) telefonu 2-3 günde 1 şarj ederken aynı şekilde benim gibi yoğun iphone 5 kullanan arkadaşım 20 saatte 1 şarja takıyor.Android hafızayı sömürmesi ve açılışının yavaş iosla kıyaslarsak çok normal :)

@09 Eki 2014 12:50 yıllardır aynı sorun var fakat android takılmıyor üzgünüz

Zaten sahte hesaplar yüzmilyonları buldu facebokta, şimdi de takma isimli uygulamaya ortalığı iyice ahıra çevirecekler....

Sen de yorum yaz