Tarayıcınızı yanlışlıkla kapattınız mı? Sekmelerinizi geri almak için bunu deneyin!

Tarayıcı üzerinde birçok önemli sekme açıkken çalıştığımız durumda, yanlışlıkla tarayıcıyı kapattığımız anlar olabiliyor. Ancak neyse ki, sadece bir tuşa basarak kapanan tüm sekmeleri geri açabiliriz. İşte bunu yapmanızı sağlayacak kısa yol...

Tarayıcınızı yanlışlıkla kapattınız mı? Sekmelerinizi geri almak için bunu deneyin!

Kısa yollar, bilgisayar üzerinde çalışan herkesin hayatını kolaylaştırır. Ofis dokümanı üzerinde çalışırken basitçe kopyala - yapıştır yapmak için CTRL+C / CTRL +V tuşlarını kullanmayı pek çok insan bilir. Ama kısa yolların büyülü dünyası, ofis yazılımlarında kopyala - yapıştır yapmaktan çok daha fazlasını vadediyor. İşte onlardan, az bilinen ama çok kullanışlı olan bazıları.

Hepsini geri yüklemek için bir klavye kısayolu

Tarayıcınızda yanlışlıkla kapanan sekmelerinizi geri yüklemenin en basit ve hızlı yolu tek bir kısayoldan geçiyor. Windows'ta bu Ctrl + Shift + T'dir. Mac'te ise Command + Shift + T'dir. Tarayıcıyı kapattıysanız veya tarayıcıdan çıktıysanız, tekrar açabilir ve açık olan tüm sekmeleri geri yüklemek için bu kısayolu kullanabilirsiniz.

Tarayıcınızı açtığınızda önceki sayfalar hazır gelsin

Tarayıcınızı her açtığınızda, önceki web sayfalarının hazır halde önünüze gelmesini de sağlayabilirsiniz. Chrome'da bunu adres çubuğunuza chrome://settings/onStartup yazıp Enter tuşuna basarak ve "kaldığınız yerden devam et" seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.

Firefox da benzer bir işlem kullanır. Adres çubuğunda "about:preferences#general" ifadesini yazın ve çıkan pencerede "Başlangıç" alt başlığı altındaki "Önceki pencereleri ve sekmeleri aç" seçeneğini işaretleyin.

Böylece artık tarayıcınız kapandığında açık olan pencereler, tarayıcıyı geri açtığınızda kaldığınız yerden önünüze gelecek.