TCL, Yeni BlackBerry'yi Gösterdi Ancak...

BlackBerry'nin yeni QWERTY klavyeli telefonu, CES 2017'de ortaya çıktı; ama sır perdesi halen kalkmış değil...

TCL, Yeni BlackBerry'yi Gösterdi Ancak...

Geçen hafta BlackBerry'nin, daha doğrusu BlackBerry markalı telefonları üretme yetkisine sahip olan TCL'nin yeni telefonunu Las Vegas'taki CES'te tanıtacağını duymuştuk. Firma, yeni telefonunu gerçekten tanıttı ancak ilginç biçimde teknik özelliklerinden, çıkış tarihinden ve fiyatından bahsetmedi.

BlackBerry'nin yeni telefonu, ilk görüntülerin ve teknik detayların sızdığı Temmuz ayından bu yana konuşuluyor. TCL, yeni telefonu CES'te gösterse de ismini bile doğrulamadı. Sızıntılar, cihazın "Mercury" adı altında geliştirildiğini söylüyordu. Gösterilen telefonun Android 7.0 Nougat ile çalıştığı biliniyor ancak TCL, geçen ay yayınlanan Android 7.1.1'e yükseltme planlarıyla ilgili soruları da cevaplamamayı tercih ediyor.

Bu yüzden bildiklerimiz, şimdilik gördüklerimizle kısıtlı. Telefonun QWERTY klavyeli bir Android cihazı olacağı, ön ve arkasında kameraya yer vereceği anlaşılıyor. TCL'nin verdiği tek bilgi, klavyedeki space tuşunun bir parmak izi tarayıcısı içermesi.

Yeni BlackBerry'yi merak ediyorsanız, Şubat sonundaki MWC'yi beklemeniz gerekecek. TCL'nin bu etkinlikte cihaz hakkındaki tüm detayları paylaşması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gerçekten cesur bir tasarım. Yani mesela ben blackberry kullanmak istiyorum ama bu tasarım maalesef ki kullanmama izin vermiyor. tamam android ve blackberry güvenliği falan iyi ama tut ki oyun oynamak istiyorum telefonu yan çevirdim ve klavyesini beğensemde o klavye tamamen gereksiz kullanımı kısıtlıyor sadece.

Klavye ye bencede artık gerek yok olsada prıv gıbı olmalı yanı kızaklı olmalı. Ama klavye sevenler de var. Klavye zevk meselesi ama BlackBerry kesınlıkle kalıte keşke tekrar BlackBerry 10 kullansa, androıdden çok çok daha ıyı, ios dan da ıyı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir