Teknoloji Yıldızları Yaz Kampı Açılıyor

"Gelecek çok çabuk gelecek, gelecek teknolojiyle gelecek"

Teknoloji yıldızları yaz kampı açılıyor

PlayLab Türkiye 9-16 Yaş grupları için 3 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında haftalık dönemlerle "Geleceği Şekillendirecek Teknoloji Kampı" düzenlemektedir.

Uzmanlar, 5 yıl sonra kodlama İngilizce gibi uluslararası dil olacağını, çocuklara bilimi sevdirme yaşının, 10-16 yaş aralığında olduğunu söylüyorlar.

Kamp boyunca öğrencilere; bilgisayar bilimleri, mobil teknolojiler, 3 boyutlu modelleme, elektrik mühendisliği ve makine mühendisliği alanlarındaki temel kavramlar öğretilecektir. Bunların hepsi çok değerli becerilerdir.Çünkü tek başına okulda geliştiremeyecekleri temel becerilerdir. Aynı zamanda çocuklar iletişim, ekip çalışması ve liderlik yeteneklerini de geliştirirler. Çocuklar bu becerilerle soyut ve mantığa dayalı düşünce süreçlerini kullanarak problemlere nasıl yaklaşacaklarını da öğrenmiş olurlar.

Kampın ana amacı çocukların; problemleri merakla ve eğlenerek çözmeleri, üç boyutlu tasarım becerilerini geliştirmek, kendi oyunlarını yapmalarına yardımcı olmak ve yakın gelecekte ortaya çıkacak gözde meslekleri tanımalarını sağlayarak, çocukların geleceğin teknoloji liderleri olma yolunda ilk adım atmalarına yardımcı olmaktır. 

Kamp İçeriği

Geleceğin Mesleklerini Tanıma, Uzay Atölyesi, Hayal Mühendisliği Nitelikli kodlama, 3 D Modelleme, Oyun Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme, Web Site Geliştirme, İleri Düzey Programlama Arduino ile Robotik Programlama, YouTuber Olma

Kamp Yerleri : Ankara -Hacettepe Teknokent, İstanbul- Anadolu ve Avrupa Yakası, Çorum

Kampta her hafta birbirinden farklı konular anlatılacaktır.

Detaylı bilgi için : www.Playlab-tr.com veya 0534 012 82 61 nolu telefondan öğrenebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play