Teknolojinin kalbi bu yıl da YTÜ'de atacak

11.si düzenlenicek İLTEK Günlerine YTÜ ev sahipiliği yapacak.

Teknolojinin kalbi YTÜ'de

İLTEK Günleri 2006 yılında "Teknolojinin Gerisinde Kalmayın" sloganıyla "İletişim Teknolojileri Günleri" olarak yola çıkan ancak zaman içerisinde başta iletişim ve bilişim teknolojileri olmak üzere teknolojiyi bir bütün olarak mercek altına alan bir teknoloji etkinliği haline gelmiştir. Geçtiğimiz on yıl gerek katılımcı kitlesiyle gerekse artan destekçileri ile birlikte profesyonelleşen bir yapıya sahip olan İLTEK Günleri, öğrenci, firma ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahiptir.

Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen kariyer ve teknik oturumlar,paneller ve stant alanları ile elektronik, telekomünikasyon ve bilişim sektörleri ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Etkinliğimizde; sektörde söz sahibi firma, dernek ve alanında uluslararası düzeyde başarılı projelere imza akademisyenlerin katılımcı olarak destek vermelerinin yanında her yıl düzenlenen CEO Forum ile bu alanlarda zirveye gelmiş yöneticiler ile öğrencilerin akıllarındaki soruları birebir sorabileceği bir ortam oluşturulmaktadır. 

Üstlendiği bu misyonu 10 yıllık geçmişinde sektörün en önemli firmalarının destek vermesi ve katılım göstermesi ile büyük bir başarıyla yerine getirmiş olan İLTEK Günleri kısa zamanda kendi alanında kariyer planlaması yapan üniversite öğrencilerinin merakla beklediği organizasyonlar arasında yerini almıştır. Bu firmalardan bazıları şunlardır: Airties, AlcatelLucent, Avea, Cisco, Digitürk, Ericsson, Eutelsat, Figes A.Ş/Mathworks, Gate Elektronik, Huawei, IBM, Infotech, Intel, JoyGame, Karel, Kaspersky Lab, Microsoft, Motorola, Nokia Siemens Networks, Nortel Netaş, Nvidia ,Oracle , Prysmian Kablo ve Sistemleri, Siemens, Superonline, Tekniksat, Tubitak UEKAE, Turkcell, Turk Telekom, Turksat, Vodafone, Yandex. Büyük firmaların yanı sıra TÜTED, etid, TBD gibi sektörde hatrı sayılır derneklerin de destek ve katılımını kazanmıştır. 

11.İLTEK Günleri'nde zamanımızın trend konularından 4.5G teknolojisi,akıllı şehirler, nesnelerin interneti, siber güvenlik, biyometrik sistemler, uydu ve uzay teknolojileri, yerli arge, fütürizm ve maker hareketi gibi konular ele alınacak. Kariyer ve teknik oturumlarla paralel olarak, konusunda uzmanlaşmış firma ve isimler, teknik eğitimler de verecek. Eğitimlerde, henüz sektöre girmemiş ama kendini teknik anlamda geliştirme isteğinde olan öğrenciler, alacakları eğitim ve sertifikalarla, mezun olduklarında sektöre donanımlı ve bilinçli bir şekilde hazırlık yapacak. 

Etkinliğimizin son gününde farklı bir konsept ile karşınızda olacağız. 24 Mart 2016 tarihinde oturumlarımıza paralel olarak İstanbul Makers Türkiye, Maker Çocuk, İstanbul MakerLab ve GelecekHane'nin de destekleri ile İLTEK Günleri Maker Fuarı'nı gerçekleştireceğiz. Projesi olan tüm makerlar 5 Mart'a kadar açık kalacak olan proje alım formumuzu iltek.ytuieee.com/maker/ linkinden doldurarak projelerini bize ulaştırabilirler. Her türlü sorunuz için iltekgunleri@ytuieee.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
11.İLTEK Günleri 22-23-24 Mart 2016 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi ElektrikElektronik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

IEEE kovalayarak da TR'de bir halt olunmaz anca ego tatmin edersiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost